سوالات آیین‌نامه رانندگی ۱۴۰۱ تمرینی (آپدیت خرداد) +قوانین رانندگی در آلمان

در این مقاله می‌خواهیم درباره قوانین رانندگی و تابلوها و علائم رانندگی در سال جدید ۱۴۰۱ صحبت کنیم اما قبل از آن در صورتی که می‌خواهید سوالات آیین نامه رانندگی را به راحتی دانلود و دریافت کنید روی کلمه مربوطه کلیک کنید .

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، در این مقاله می خواهیم درباره قوانین رانندگی و تابلوها و علائم رانندگی در سال جدید 1401 صحبت کنیم اما قبل از آن در صورتی که می خواهید سوالات آیین نامه رانندگی را به راحتی دانلود و دریافت کنید روی کلمه مربوطه کلیک کنید .

تا انتها مقاله با ما همراه باشید .

هزینه گواهینامه رانندگی پایه 3 در سال 1401 چقدر شده است ؟

قبل از اینکه بخواهیم درباره مراحل و قوانین مختلف رانندگی در ایران بخوانیم بهتر است بدانید هزینه گواهینامه رانندگی در ایران در سال جدید چقدر شده است پس با ما همراه باشید .

اگر بخواهید برای گواهینامه رانندگی اقدام کنید باید بدانید هزینه گواهینامه رانندگی در سال 1401 مجددا افزایش داشته است و این یعنی اگر شما 18 سال سن دارید می توانید برای ثبت نام گواهینامه رانندگی اقدام کنید اما هزینه ها بسیار با سال های قبل تفاوت دارد .

حدود هزینه گواهینامه رانندگی از 1.800.000 تومان تا 2.600.000 تومان شده است و این یعنی اگر بخواهیم هزینه گواهینامه رانندگی را با سال 1393 مقایسه کنیم حدودا 2.200.000 تومان افزایش قیمت داشته است .

مراحل گرفتن گواهینامه رانندگی چیست ؟

در ابتدا باید 18 سالتان شده باشید و اگر از 18 سالگیتان 1 روز هم گذشته باشد می توانید برای ثبت نام در آموزشگاه رانندگی اقدام کنید .


در بند بالا مورد بسیار مهم یعنی هزینه گواهینامه پایه سه به شما عزیزان توضیح داده شد اما در این بخش می خواهیم گام به گام تمامی مراحل ثبت نام در آموزشگاه رانندگی را مرور کنیم .

در ابتدا بعد از پرداخت هزینه های خرید کتاب آیین نامه و غیره باید به کلاس های آیین نامه رانندگی تئوری مراجعه کنیم در این صورت باید چندین جلسه در کلاس های آیین نامه نشسته و قوانین رانندگی را با استاد راهنما بیاموزید .

استاد شما که در کلاس به شما قوانین رانندگی را می آموزد سرهنگ بازنشسته راهنمایی و رانندگیست . پس باید حواستان باشد تمامی مواردی را که به شما می آموزد را به خوبی یادبگیرید .

در مرحله بعدی که بسیار بسیار مهم است می رسیم به امتحان آیین نامه رانندگی . با ما همراه باشید .

امتحان آیین نامه رانندگی چیست ؟

امتحان آیین نامه رانندگی پایه 3 یک آزمونیست که در صورت قبول شدن در آن این معنا را پیدا می کند که شما به خوبی قوانین رانندگی را آموخته اید .

در این حالت باید به مرحله بعدی بروید . مرحله بعدی در این زمینه این است که شما باید حتما و حتما کلاس های آموزش رانندگی عملی را بیاموزید وقتی این کلاس ها را پاس کردید باید به یاد داشته باشید که خود را باید برای سخت ترین مرحله رانندگی آماده کنید .

در این مرحله شما باید بتوانید گواهینامه رانندگی خود را دریافت کنید و این یعنی باید در کنار یک افسر بسیار سختگیر نشسته و تمامی مواردی را که می خواهد انجام دهید اما این موارد چیست ؟

مواردی که افسر از شما می خواهد این است که برای مثال دور دو فرمان بزنید و یا پارک دوبل کنید و مواردی از این قبیل که قبلا در کلاس آیین نامه رانندگی یاد گرفته اید .

به شما قول می دهم می توانید به راحتی در این امتحان هم قبول می شوید البته اگر بتوانید به خوبی قوانین و موارد گفته شده را رعایت و انجام دهید .

سوالات آیین‌نامه رانندگی ۱۴۰۱ تمرینی (آپدیت خرداد) +قوانین رانندگی در آلمان

خب بیایید کمی در مورد قوانین رانندگی در کشور آلمان بخوانیم و ببینیم چقدر با ایران تفاوت دارد !

رانندگی در این کشور دارای قوانین بسیار منظمی است . به طوری که هر 10 سال یکبار این قوانین بازنویسی شده و تمامی کشورهای بزرگ از این قوانین الگوبرداری می‌کنند .

برای مثال قانون استفاده از بنزین‌های با کیفیت و با اکتان بالا و یا روشن بودن چراغ‌های جلوی خودرو حتی در روزها و… قوانینی هستند که در آلمان عملی شده و تمام کشورهای پیشرفته از آن الگوبرداری کرده‌اند .

اصول رانندگی در این کشور به این صورت است که جهت رانندگی در خیابان‌های این کشور مانند ایران است . در صورت مهاجرت به این کشور به هیچ وجه دچار مشکل نخواهید شد .


اگر شما گواهینامه رانندگی از کشور ایران را دارید :

اگر شما دارای گواهینامه ایرانی هستید و در هیچ کشور دیگری اقدام به گرفتن گواهینامه رانندگی نکرده‌اید , نگران نباشید و غصه نخورید .


شما می‌توانید گواهینامه خود را به کنسولگری ایران برده , ترجمه کرده و مهر مخصوص رانندگی برای مهاجران را زیر برگه بزنید .
حالا شما دارای مجوز 3 ماهه رانندگی با گواهینامه مهاجرتی هستید .

البته پیشنهاد ما به شما این است که حتما رانندگی با دنده اتومات را امتحان کنید زیرا در آلمان خودرویی با دنده مکانیکی و دستی واقعا کم می‌توانید پیدا کنید .
مگر اینکه خودروی شما بسیار قدیمی باشد که با مالیات‌های وضع شده بعید می‌دانم نگهداشتن خودروهای قدیمی برای شما به صرفه باشد .


یک نکته جالب :

یک روز فردی آلمانی در میدان آزادی به خودروی یک مسافرکش خیره مانده بود . پرسیدیم که چرا این‌قدر با تعجب نگاه می‌کنی و در حال فیلم‌برداری هستی ؟
گفت : اولین بار است که می‌بینم ( HILLMAN ) ” پیکان ” هنوز در حال استفاده است .

برای فردی مانند او که از یک کشور بزرگ صنعتی مانند آلمان آمده بود بسیار عجیب بود . گویی , فردی مریخی وارد روستایی بشود و ساعت‌ها با تعجب به زندگی افراد خیره بماند .


هزینه جریمه رانندگی در این کشور

هزینه جریمه های رانندگی در این کشور به شرح زیر است :

  • هزینه جریمه رانندگی پرخاشگرانه : 100 یورو
  • هزینه رانندگی با سرعت زیادتر از حد توصیه شده : 70 یورو
  • هزینه جریمه پرتاب زباله به بیرون : 200 یورو
  • هزینه تصادفات برای مقصر : 100 یورو
  • هزینه جریمه تست الکل : 300 یورو + توقف خودرو به مدت 8 ماه + 3 ماه زندانی
  • هزینه جریمه نبستن کمربند : 40 یورو
  • هزینه جریمه خوردن خوراکی حین رانندگی : 150 یورو
  • هزینه جریمه راه ندادن به نیروهای امدادی : 3000 یورو + 2 سال حبس + ابطال گواهینامه برای 3 سال + توقف خودرو 9 ماه + پرداخت هزینه پارکینگ + بر عهده داشتن مسئولیت اتفاقی که افتاده است ( تصادف , آتش‌سوزی … )شرایط گرفتن گواهینامه رانندگی در این کشور

برای گرفتن گواهینامه رانندگی در این کشور باید موارد زیر را بررسی کنید

امتحان آیین نامه رانندگی که شامل تست‌های قوانین راهنمایی و رانندگی کشور است

رانندگی در شهر به مدت 15 الی 35 ساعت

رانندگی در تایم شبانه به مدت 5 الی 10 ساعت در شهر

رانندگی در اتوبان‌ها و بزرگ راه‌ها به مدت 8 ساعت

رانندگی در خیابان‌ها و مسیرهای شهری به مدت 5 ساعت

رانندگی در مسیرهای کوهستانی 20 ساعت ( در صورت درخواست برای گرفتن گواهینامه آفرود باید این مرحله هم گذرانده شود )

کلاس ایمنی و فنی : 5 ساعت

کلاس امداد شخصی : 3 ساعت

عکس 6*4

آدرس دقیق محل سکونت

پرداخت هزینه 1500 یورویی آموزشگاه رانندگی

برگه آزمایش خون و سلامت بینایی

سلامت بدنی ( در صورت داشتن موارد خاص حتما قید می‌شود )

هزینه برای معلولین دارای تخفیف 80% است .

این بود از قوانین رانندگی در کشور آلمان که بسیاری از کشور های جهان از آن الگو برداری می کنند .

منبع مقاله رانندگی : وبسایت رانندگی گواهیران


انتهای پیام/

کد خبر 733622

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =