بی توجهی به تقاضای مردم در شأن مسئول نظام اسلامی نیست

امام جمعه شهرستان دماوند گفت: مردم  مسئول خوب و بد را از هم تشخیص میدهند و قدردان خوبان وخدمتگزاران هستند و بحمدالله مسئول خوب کم نداریم.

به گزارش خبرنگار شبکه خبری تهران نیوز، حجت الاسلام فتاح دماوندی امام جمعه شهرستان دماونددر خطبه های نماز جمعه این هفته این شهرستان ضمن تبریک روز دختر به همه دختران ایران و شهرستان دماوند، تصریح کرد: دور بودن از گناه ، حفظ عفاف وحجاب، شناخت دین و عبادت خالصانه خدای متعال، ولایت مداری و بصیرت خصوصیاتی است که دختران گرامی ما می توانند از حضرت معصومه سلام الله علیها الگو بگیرند.

وی در ادامه با اشاره به دیدار نمایندگان مجلس شورای اسلامی با رهبر معظم انقلاب بیان داشت: بنابر نظر مؤکد مقام معظم رهبری نمایندگان باید ساده زیست، مسئولیت‌پذیر، مردمی، بدور از تبعیض و فساد و دنبال حل مشکلات اساسی کشور باشند؛ مقام معظم رهبری خطاب به نمایندگان فرمودند مصلحت شما را می خواهم، واقعا نباید دخالت کنید در انتصابات؛ استفاده از نظر مشورتی نماینده مجلس فرق میکند با فشار آوردن برای اینکه شخصی را در مسئولیتی قرار دهند.

حجت الاسلام فتاح دماوندی همچنین خاطرنشان کرد: ما در خطبه آذر ماه سال گذشته به مناسبت روز مجلس تذکر دادیم که سهم خواهی از دولت در تعیین مسئولین خلاف نظر رهبری است اما برخی آقایان ناراحت شدند که چرا گفتید؛ شاهد درست بودن تذکر ما کلام رهبری است که دوباره مؤکداً درباره عدم دخالت نمایندگان در انتخابات سفارش کردند، اما برخی نمایندگان در تعیین دهیار هم دخالت می کنند؛ شما اگردر انتخاب رئیس فلان اداره یا شهردار یا دهیار فشار آوردید و مردم عملکرد خوبی از آنها ندیدند، کم کاری‌ها و نارضایتی مردم به پای شما هم نوشته می‌شود.

وی افزود: همه مسئولین باید به وظایف اصلی خود بپردازند و از اشتغال به کارهای غیر مرتبط خودداری کنند؛ جامعه ما با معضل بیکاری ، اعتیاد ، طلاق سرقت و گرانی مواجه است، اینها مسائل مهم شهرستان دماوند هم هست؛ مردم از افزایش چند برابری اجاره مسکن نگران هستند، چه کسی پاسخگوی مشکل کمبود مسکن و گرانی آنها است؟ تا زمانی که قانون ساخت مسکن به روز رسانی نشده و نیازهای جدید مردم در آن لحاظ نشده، متولیان و مسئولین باید انعطاف به خرج دهند و بامردم مدارا کنند.

خطیب نماز جمعه شهرستان دماوند اذعان داشت: حل مشکلات مردم نیاز به مشورت دارد، اداره شهرستان نیاز به همفکری دارد با استبداد وخود رأیی کارها اصلاح نمی شود؛ اگر این مردم نباشند، اگر آنان از ما راضی نباشند، دیگر نه انتخاباتی در کار است و نه راهپیمایی، مردم پشتوانه نظام اند، باید با آنها مدارا کنیم و آنها را راضی نگه داریم؛ جواب سربالا دادن و گوش ندادن به حرف مردم و بی توجهی به تقاضای مردم در شأن مسئول نظام اسلامی نیست.

حجت الاسلام والمسلمین فتاح دماوندی در ادامه تاکید کرد: مردم مسئول خوب و بد را از هم تشخیص میدهند و قدردان خوبان وخدمتگزاران هستند و بحمدالله مسئول خوب کم نداریم.

وی در ادامه با اشاره به حادثه متروپل در آبادان بیان داشت: مصیبت از دست دادن جمعی هموطنان در آبادان که در حادثه فرو ریختن ساختمان جان خود را از دست دادند، را به هموطنان آبادانی تسلیت می گوییم؛ توجه دقیق و سخت گیری در استحکام ساختمان برای پیشگیری از بروز حوادث و خطرات جانی و مالی، وظایف شهرداری ها و دهیاری ها را سنگین می کند؛ قرار بود شهرداری ها و دهیاری ها ساختمان های فرسوده و غیر مقاوم را شناسایی کنند و با همکاری ادارات مرتبط و بانک‌ها، تسهیلات لازم برای نوسازی و مقاوم سازی آن ساختمان ها در اختیار مالکین قرار دهند و تا حصول نتیجه پیگیری باشند.

انتهای پیام/*

کد خبر 733710

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =