تبدیل بقعه امامزاده سلطان مطهر(ع) بومهن به مرکز ثقل فرهنگی شرق استان تهران

شهردار بومهن گفت: یکی از برنامه‌های مدیریت شهری بومهن در سرفصل توسعه و ارتقاء سطح فرهنگی جامعه شهری، تبدیل بقعه این امامزاده معزز به یک مرکز تجمع  فرهنگی و آئینی در شرق استان تهران است.

به گزارش خبرنگار شبکه خبری تهران نیوز، مجتبی رضازاده ضمن تسلیت سالروز شهادت مظلومانه امام جعفر صادق علیه‌السلام، تصریح کرد: متأسفانه بومهن به‌ عنوان بوم شهر اقوام ایرانی و یکی از کهن شهرهای شرق استان تهران در چند قدمی پایتخت با مشکلات بسیاری مواجه است.

وی ادامه داد: اما خوشبختانه استاندار محترم ، جوان و انقلابی تهران و مجموعه مدیران استان و شهرستان پردیس عنایت ویژه‌ای به شهر بومهن دارند و آمادگی خود را برای رفع موانع و معضلات موجود این شهر اعلام و در چندین موضوع اقداماتی شروع شده است.

رضازاده با اشاره به دو ویژگی بارز تاریخی شهر بومهن بیان کرد: بومهن از دو منظر تاریخ ایران باستان و تاریخ تشیع دارای جایگاهایی ویژه در شرق استان تهران است.

شهردار بومهن همچنین اشاره کرد: وجود بقعه متبرکه امامزاده سلطان مطهر سلام‌الله‌ علیها فرزند بلافصل رئیس مذهب جعفری که این روزها در ایام سوگواری شهادت آن امام همام هستیم از یک‌ سو و دژ تاریخی سه هزارساله گلخندان از سویی‌ دیگر سبب ایجاد ظرفیت‌های مناسبی برای توسعه امور فرهنگی شده‌ است.

رضازاده در پایان تاکید کرد: یکی از برنامه‌های مدیریت شهری بومهن در سرفصل توسعه و ارتقاء سطح فرهنگی جامعه شهری، تبدیل بقعه این امامزاده معزز به یک مرکز تجمع فرهنگی و آئینی در شرق استان تهران است که میتواند بعنوان یک زیرساخت گردشگری مذهبی مطرح گردد لذا امیدوارم شهروندان گرامی و نهادهای ذی‌ربط یاریگر ما برای تحقق این هدف عالی باشند.


انتهای پیام/*

کد خبر 733712

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =