توصیه ائمه جمعه به انقلابی ماندن مسئولان و ضرورت توجه طلاب به عرصه‌های جهاد

امروز، ششم خرداد ماه نماز جمعه در تمام شهرستان‌های استان تهران برگزار شد و ائمه جمعه مسئولان را به انقلابی بودن و انقلابی ماندن توصیه کردند.

به گزارش خبرنگار سرویس شبکه خبری تهران نیوز، امروز، ششم خرداد ماه نماز جمعه در تمام شهرستان‌های استان تهران برگزار شد.

اولین مخاطب در عرصه های جهادی طلاب و روحانیون هستند

حجت الاسلام سید حسین حسینی امام جمعه شهرستان پردیس در خطبه های امروز نماز با اشاره به حادثه تأسفبار جان‌باختن و مجروح شدن تعدادی از هموطنان در اثر فرو ریختن یک ساختمان در آبادان و عرض تسلیت به مردم صبور آبادان و خوزستان گفت: براساس اخباری که همه در جریان آن هستیم ساختمان ده طبقه متروپل در آبادان فرو ریخت و منجر به کشته و مجروح شدن ده‌ها نفر از هموطنان عزیزمان گردید که وقوع این حادثه عبرت‌های زیادی دارد اینکه مسئولان استان خوزستان و دستگاه‌های ذیربط در سطح ملی، بخصوص دولت و قوه قضاییه با عوامل مختلف این کم‌کاری‌های فاجعه‌بار اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی و مدیرانی که با سهل‌انگاری و ترک فعل خود، موجب این حادثه تلخ شده‌اند برخورد قانونی و قاطعانه کنند.

حجت الاسلام حسینی یادآور شد: کلیه عوامل مختلف شهرسازی در سطوح مختلف سیاستگذار و تصمیم‌گیر و مجری با برنامه‌ریزی پیشگیرانه خود در شهرها و روستاها، خصوصاً در ساختمان‌های بلندمرتبه از تکرار این‌گونه حوادث مصیبت‌بار باید جلوگیری کنند و ساخت و سازها و نظارت‌ها و مجوزها باید دقیق و مهندسی و سختگیرانه و منطقی صورت بگیرد تا شاهد اینگونه اتفاقات تلخ نباشیم اما متأسفانه در برخی مواقع ردوبدل شدن رشوه شیرین اما بدعاقبت است.

وی تصریح کرد: ببینید دشمنان خبیث ملت ایران که در رابطه با این اتفاقاتی که در همه جای دنیا می‌افتد و واقعاً هم تلخ است چقدر متفاوت برخورد می‌کنند، در کشورهای غربی که اتفاق می‌افتد و مسئولینشان هیچ اعتنایی نمی‌کنند و حتی بی حرمتی هم می‌کنند رسانه های بیگانه اصلا به آن نمی‌پردازند و به خوبی از کنارش رد می‌شوند اما در ایران که اتفاق می افتد همانند شغال هجمه می آورند به جمهوری اسلامی ایران تا ضربه خودشان را از این فرصت به دست آمده به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بزنند و عده ای ناآگاه و غرب زده و خود فروخته هم به جای همدردی با مردم و کمک به مردم مصیبت دیده و حفظ آبروی نظام و ایجاد آرامش، به عنوان پیاده نظام آنها، با آنها همراهی می‌کنند تا بر غم و غصه های مصیبت دیدگان بیافزایند و ضربه به نظام بزنند اما این شغالان کثیف راه به جایی نمی‌برند با اقتدار نظام اسلامی و مردم فهیم و بصیر.

حجت الاسلام حسینی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار دست‌اندرکاران کنگره بزرگداشت چهار هزار شهید روحانی گفت: اولین مخاطب در عرصه های جهادی طلاب و روحانیون هستند و مقام معظم رهبری به جهاد و شهادت روحانیت در دفاع مقدس اشاره نمودند و فرمودند که شهیدِ روحانی یعنی کسی که با جان خود وارد میدان دعوت به خیر می‌شود و امروز نیز به تقویت این روحیه در بین طلاب و فضلای جوان نیاز داریم مانند امام خمینی(ره) که با توجه به دارا بودن بالاترین مراتب علمی اول مجاهد دوران خویش بود.

وی در ادامه فرمایشات رهبری گفت: در هر یک از عرصه‌های جهاد که اولویت و نیاز کشور باشد، مخاطب اول آن، که باید با احساس مسئولیت وارد میدان شوند، طلاب و فضلای جوان هستند.

خطیب نماز جمعه شهرستان پردیس در ادامه اظهارداشت: از نمایندگانی که دعوت مردم شهرستان را پذیرفتند و بین مردم و در نمازجمعه حضور پیدا کردند تشکر می کنم و همینطور نمایندگانی که پس از سفر به شهرستان کماکان پیگیری می‌کنند.

حجت الاسلام حسینی به میلاد حضرت معصومه(س) در هفته آینده و روز دختر اشاره کرد و گفت: آن حضرت از مقام عصمت برخوردار بوده است چون فرزند امام بود و این جایگاه برای او هم افتخارآفرین بود و هم مسئولیت‌آفرین لذا این مسئولیت را به بهترین شکل ایفا کرد بنابر این خداوند متعال به حضرت معصومه(ع) توان و قدرت برآورده کردن حوائج دنیوی و خصوصاً حوائج اخروی را داده است.

امام جمعه پردیس در پایان به حضور وزیر ورزش و جوانان در شهرستان پردیس بعنوان نماینده رییس جمهور اشاره کرد و گفت: امیدواریم این حضور موثر باشد و پیگیری مشکلات مردم سریعا انجام شود و بگونه ای نشود که مردم بگویند بازدید آمدند و رفتند و هیچ خبری نشد.

مهم‌تر از انقلابی بودن، انقلابی ماندن و ثبات قدم در مسیر است

حجت الاسلام حسن حیدری امام جمعه شهرستان فیروزکوه در خطبه‌های عبادی_سیاسی نماز جمعه این هفته در شهرستان، ضمن دعوت همگان به تقوای الهی، گفت: کسی که خدا را ناظر و شاهد بداند، گناه و معصیت نمی‌کند و کار را خالص برای خدا می‌کند.

خطیب نماز جمعه فیروزکوه افزود: بر اساس روایت امام صادق علیه السلام، انسان مخلص انتظار تعریف و ستایش از مردم ندارد.

وی تصریح کرد: کلید فتح خرمشهر، اخلاص لله و توکل علی الله بود؛ کسی که برای خدا کار کند، خسته نمی‌شود.

حجت الاسلام حیدری خاطر نشان کرد: اگر در عرصه فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و… با اخلاص و توکل وارد شویم پیروز خواهیم شد.

امام جمعه فیروزکوه در ادامه بیان داشت: این مجلس انقلابی است چرا که با شعارهای انقلابی وارد شدند و مردم هم بخاطر همین جهت گیری رأی دادند.

وی اذعان داشت: مهمتر از انقلابی بودن، انقلابی ماندن و ثبات قدم در مسیر است.

حجت الاسلام حیدری عنوان کرد: مردمی بودن و ساده زیستی، اجتناب از فساد تبعیض در خود و دیگران، مسئولیت پذیری و امانتداری، دنبال حل مشکلات اساسی و اصلی کشور بودن، پایبندی به قانون اساسی و همکاری صمیمانه در مدیریت کشور، از شاخص‌های نماینده انقلابی است.

وی خاطر نشان کرد: نمایندگان محترم مجلس باید مسئولیت قوانین که تصویب می‌کنند بپذیرند و از هجمه و فشار رسانه ها نترسند و برای مردم تبیین کنند.

خطیب نماز جمعه فیروزکوه افزود: تفکیک قوا از اصول اساسی قانون اساسی است و دخالت و فشار در عزل و نصب مسئولان اجرایی به خلاف انقلابی گری است.

بی توجهی به تقاضای مردم در شأن مسئول نظام اسلامی نیست

حجت الاسلام فتاح دماوندی امام جمعه شهرستان دماونددر خطبه های نماز جمعه این هفته این شهرستان ضمن تبریک روز دختر به همه دختران ایران و شهرستان دماوند، تصریح کرد: دور بودن از گناه ، حفظ عفاف وحجاب، شناخت دین و عبادت خالصانه خدای متعال، ولایت مداری و بصیرت خصوصیاتی است که دختران گرامی ما می توانند از حضرت معصومه سلام الله علیها الگو بگیرند.

وی در ادامه با اشاره به دیدار نمایندگان مجلس شورای اسلامی با رهبر معظم انقلاب بیان داشت: بنابر نظر مؤکد مقام معظم رهبری نمایندگان باید ساده زیست، مسئولیت‌پذیر، مردمی، بدور از تبعیض و فساد و دنبال حل مشکلات اساسی کشور باشند؛ مقام معظم رهبری خطاب به نمایندگان فرمودند مصلحت شما را می خواهم، واقعا نباید دخالت کنید در انتصابات؛ استفاده از نظر مشورتی نماینده مجلس فرق میکند با فشار آوردن برای اینکه شخصی را در مسئولیتی قرار دهند.

حجت الاسلام فتاح دماوندی همچنین خاطرنشان کرد: ما در خطبه آذر ماه سال گذشته به مناسبت روز مجلس تذکر دادیم که سهم خواهی از دولت در تعیین مسئولین خلاف نظر رهبری است اما برخی آقایان ناراحت شدند که چرا گفتید؛ شاهد درست بودن تذکر ما کلام رهبری است که دوباره مؤکداً درباره عدم دخالت نمایندگان در انتخابات سفارش کردند، اما برخی نمایندگان در تعیین دهیار هم دخالت می کنند؛ شما اگردر انتخاب رئیس فلان اداره یا شهردار یا دهیار فشار آوردید و مردم عملکرد خوبی از آنها ندیدند، کم کاری‌ها و نارضایتی مردم به پای شما هم نوشته می‌شود.

وی افزود: همه مسئولین باید به وظایف اصلی خود بپردازند و از اشتغال به کارهای غیر مرتبط خودداری کنند؛ جامعه ما با معضل بیکاری ، اعتیاد ، طلاق سرقت و گرانی مواجه است، اینها مسائل مهم شهرستان دماوند هم هست؛ مردم از افزایش چند برابری اجاره مسکن نگران هستند، چه کسی پاسخگوی مشکل کمبود مسکن و گرانی آنها است؟ تا زمانی که قانون ساخت مسکن به روز رسانی نشده و نیازهای جدید مردم در آن لحاظ نشده، متولیان و مسئولین باید انعطاف به خرج دهند و بامردم مدارا کنند.

خطیب نماز جمعه شهرستان دماوند اذعان داشت: حل مشکلات مردم نیاز به مشورت دارد، اداره شهرستان نیاز به همفکری دارد با استبداد وخود رأیی کارها اصلاح نمی شود؛ اگر این مردم نباشند، اگر آنان از ما راضی نباشند، دیگر نه انتخاباتی در کار است و نه راهپیمایی، مردم پشتوانه نظام اند، باید با آنها مدارا کنیم و آنها را راضی نگه داریم؛ جواب سربالا دادن و گوش ندادن به حرف مردم و بی توجهی به تقاضای مردم در شأن مسئول نظام اسلامی نیست.

حجت الاسلام والمسلمین فتاح دماوندی در ادامه تاکید کرد: مردم مسئول خوب و بد را از هم تشخیص میدهند و قدردان خوبان وخدمتگزاران هستند و بحمدالله مسئول خوب کم نداریم.

وی در ادامه با اشاره به حادثه متروپل در آبادان بیان داشت: مصیبت از دست دادن جمعی هموطنان در آبادان که در حادثه فرو ریختن ساختمان جان خود را از دست دادند، را به هموطنان آبادانی تسلیت می گوییم؛ توجه دقیق و سخت گیری در استحکام ساختمان برای پیشگیری از بروز حوادث و خطرات جانی و مالی، وظایف شهرداری ها و دهیاری ها را سنگین می کند؛ قرار بود شهرداری ها و دهیاری ها ساختمان های فرسوده و غیر مقاوم را شناسایی کنند و با همکاری ادارات مرتبط و بانک‌ها، تسهیلات لازم برای نوسازی و مقاوم سازی آن ساختمان ها در اختیار مالکین قرار دهند و تا حصول نتیجه پیگیری باشند.

مسئولین در تراز نظام اسلامی باشند

حجت الاسلام حسینعلی سعدی رئیس دانشگاه امام صادق(ع) در جمع عزاداران ورامینی که بمناسبت شهادت امام صادق(ع) در مصلی این شهر گرد هم آمده بودند، گفت: ورامین منطقه شهدای مقاومت است، این منطقه همیشه قهرمان به ندای امام خمینی(ره) که یک شاگرد مکتب امام صادق(ع) پاسخ داد،که اصل این حرکت مبارزه با سلطه بود که نشأت گرفته از سیره اهلبیت(ع) است.

وی با اشاره به سالروز شهادت امام صادق(ع) بیان داشت: مسئله تبدیل ولایت الهی به مسئله خلافت و بعدا به سلطنت موروثی بعد از رحلت پیامبر(ص) رقم خورد.

حجت الاسلام سعدی افزود: طبق اسناد تاریخی امیرالمومنین(ع) در هفتاد هزار منبر لعن می شد در حالیکه صاحب منبر علی(ع) است که در این رخداد عجیب عالمان درباری نقش داشتند.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان داشت: جبر گرایی را در زمان امام صادق(ع) ترویج کردند و مسئولیت اجتماعی از دوش آحاد جامعه برداشته شد که این برخلاف سیره پیامبر(ص ) بود.

رئیس دانشگاه امام صادق(ع) با اشاره به حرکات خزنده علمی در زمان صدر اسلام و پس از رحلت پیامبر(ص) گفت: ممنوعیت نقل حدیث از لسان پیامبر(ص) یکی از کارهایی بود که در تریبون ها شکل گرفت و مدارس علمی چنین تفکراتی را پایه گذاری کردند و امثال ابوهریره ها تئوری پرداز ممالک اسلامی شدند.

وی جریان مبارزات فکری در زمان امام صادق(ع) را فراوان دانست و اظهار داشت: در زمان امام صادق(ع) بسیاری از بزرگان آن زمان خواستار احیای تفکرات عباسی شدند اما امام(ع) فرمودند دین ارکانی دارد مانند مسئولیت پذیری است و از همه مهمتر مسئله ولایت است که ستون اسلام است و حذف ولایت اولین انحرافی است که دشمنان در هر زمان بر روی آن تاکید دارند.

حجت الاسلام سعدی بیان داشت: امام صادق(ع) حل شدن مسئله ولایت را حیاتی دانستند و در این رابطه روحانیت اصیل هیچگاه در طول تاریخ با سران سلطه هیچ رابطه ای نداشته اند و از این دسته از روحانیون زیاد بوده اندکه در طول تاریخ هیچگاه با سران سلطه کنار نیامدند که امام خمینی(ره) نمونه این بزرگان بوده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: کسانی که برای دنیا زبانشان نچرخد و مدیریت بر زبان و قلم داشته باشند در طول تاریخ زیاد بوده اند و زمانی پول هایی داده شد که بی بند و باری ترویج شود و عشرت طلبان هیچگاه در میدان جهاد نمی توانند حاضر شوند و امام صادق(ع) با چنین جریان هایی مبارزه کردند و استفاده از هنر برای ترویج معارف اسلامی از اهداف ایشان بود.

وی بیان داشت: تغییر هندسه فرهنگ اسلامی در زمان امام صادق(ع) رخ داده بود و جوانان آن زمان هیچگاه مکتب علی( ع) را به خاطر جریان انحرافی موروثی نمی شناختند و حماسه سرایی در باب شعر یکی از کارها و برنامه های حضرت برای شناساندن علی(ع) به جوانان زمان خود بود و ایشان می فرمود: ما باید نسبت به جریان احساسات احساس مسئولیت کنیم و جریانی است که فرزندان ما را از نظر احساسی هدایت می کند تا به اهداف خود برسد.

حجت الاسلام سعدی در پایان گفت: امروز کسانی که بر مناصبی نشسته اند بدانند که چند ده شهید برای این میزها از دست دادند و مردم توقعشان این است که مدیرانشان در تراز نظام اسلامی باشند.

ترور شهید خدایی با پاسخ سخت ایران اسلامی روبه رو خواهد بود

حجت السلام اسماعیلی امام جمعه شهرستان قرچک در خطبه های این هفته شهرستان قرچک اظهارداشت: پنجم خرداد روز ملی حمایت از خانواده های زندانیان است، یکی از خانواده های آسیب دیده، خانواده های زندانیان هستند، گاهی به هردلیلی سرپرست خانواده ها گرفتار میشودند ، از زمانی که این اتفاق برای خانواده ایجاد میشود، مشکلات و چالش هایی برای آن خانواده به وجود می آید.

وی گفت: در شهرستان قرچک کانون خدمت به خانواده های زندانی ها وجود دارد و دادستان نیز حمایت میکنند، که اقدامات مثمر ثمری در این جهت ائم از آزادی زندانیان و تحت پوشش قرار دادن خانواده ها برای تامین مسائل مالی فعالیت داشته باشد و مردم توجه داشته باشند در این جهت تلاش کنند که مشکلی از یک خانواده مومن حل شود.

اسماعیلی تصریح کرد : روز دختر است و دختر بسیار ارزشمند است خانوادها در جامعه اسلامی ویژه تر به این گوهر های ارزشمند توجه کنند، نبی مکرم اسلام (ص) سفارش ویژه نسبت به تربیت و توجه به دختران داشتند.

وی عنوان کرد: خانواده ها توجه داشته باشند دختر امانت الهی است و برایشان ارزش قائل باشند، پدر مادران به موضوع حجاب آنان توجه کنند، اگر در بحث حجاب توجه داشته باشیم قطعا جامعه رو به فرهنگ درست اسلامی خواهد رفت.

امام جمعه قرچک تشریح کرد: هفتم خرداد آغاز هفته شورای اسلامی است، همه خوبی های ملت باید در مجلس جمع شود، قانون باید به نفع مردم و جامعه وضع شود و قانون باید به دید کشوری و ملی تنظیم گردد، قانون باید علمی، اساسی و اثر گذار باشد.

وی افزود: نمایندگان برای مناقع عموم و برای رفع مشکلات مردم قانون گذاری کنند، نفع گرایی و منطقه گرایی را کنار بگذارند و بفکر رفع مشکلات ملی و درون کشور باشند.

اسماعیل عنوان کرد: تعبییر انقلابی از مجلس یک وظیفه سنگین است بر دوش نمایندگان، نمایندگان در بحث قانون گذاری انقلابی عمل کنند و طبق مسائل و راهبرد هایی که رهبری عظیم شان فرمودند عمل کنند.

امام جمعه قرچک در پایان تاکید کرد: و این اقدام با پاسخ سخت ایران اسلامی رو به رو خواهد بود و بار دیگر رژیم صهیونیستی را به سزای عمل خود خواهیم رساند.

همه مردم و مسئولان به دولت انقلابی کمک کنند

حجت الاسلام ملک حسینی امام جمعه موقت شهرستان پیشوا در نمازجمعه این هفته که با حضور پرشور مردم و مسئولان و حضور سرزده حجت الاسلام محسنی اژه ای ریاست قوه قضائیه در مصلی حرم مطهر جعفربن موسی الکاظم(ع) برگزار شد اظهار داشت: وقتی خانواده ای کودک و نوجوان و جوان خود را به دستگاه آموزشی کشور می سپارد باید مورد توجه مسئولین آموزش و پرورش قرار بگیرد مطالبی به او آموخته بشود که به کار دنیا و آخرت بیاید و در زندگی به کار او بیاید مطالبی که به یک دختر در مدارس آموخته شود بعدها او به عنوان مادر خانواده و بانوی جامعه باید مسائلی به او آموزش داده شود که در زندگی به او نیازمند است مسائلی باید به جوان ما آموزش داده شود در مسئله دین و باورهای دینی و حتی مورد توجه مسئولان قرار بگیرد که قرار می گیرد باید بیشتر اهمیت دهند و توجه کنند مردم متوجه مسئله دانش هستند همانطور که انقلاب فرهنگی و علمی امام صادق(ع) پنجره جدیدی را باز کرد و باقیماندن و صلابت شیعه با آن مجاهدت های امام صادق که متوجه بر مسائل علمی است.

وی افزود: دولت محترم چندهفته است که برای همسان سازی یارانه ها دست به اقدام مهمی زده است و نیاز به یاری و کمک همه مردم و مسئولان است در پیشوای مقدس مردم خوب همکاری می کنند همکاری و کمک کردن به دولت انقلابی برای عبور از این مسئله مهم و حل مشکلات نیاز به همکاری مردم دارد تاکنون مردم انقلابی ما خوب همکاری کردند و از این پس نیز دولت نیاز به همکاری بیشتر دارد لذا به مسئولین شهرستان و فرمانداری و عزیزانی که قرار است سیاست های دولت را در اجرای طرح همسان سازی یارانه ها و در حذف ارز ترجیحی کار کنند همکاری و کمک کنید.

امام جمعه موقت پیشوا بیان کرد: مسئولان اجرایی کشور نیز توجه داشته باشند به مردم قول داده شد فقط اجناسی که ارز ترجیحی آنها حذف می شود گران شود و مردم نیز توجیه شدند و دلیلی ندارد قیمت اجناس دیگر سرسام آور و افسارگسیخته گران شود و بر قشر ضعیف جامعه فشار بیاید مردم همراه بودند و همکاری کردند دستگاه های نظارتی و اجرایی نیز باید تمام تلاش خود را بکنند ولی این توجیه قابل پدیذش نیست چون به مردم گفته شد فقط اجناسی که ارز ترجیحی آنها حذف شده است گران می شود اجناسی که هیچ ربطی به ارز ترجیحی ندارد برای چه گران می شود خواهش می کنیم از همه صاحبخانه ها مراعات کنید اجاره بها را افزایش ندهید مسئولین دستگاه های نظارتی و اجرایی نیز توجه داشته باشند خیلی ها به ما مراجعه می کنند و گله مند هستند کسانی هستند که اجاره بها را چند برابر طلب می کنند می پرسم چرا گران کردی؟ می گوید مگر نمی دانی روغن گران شده خب روغن چه ربطی به افزایش اجاره بها دارد؟ قرار بود فقط چهار قلم گران شود و حذف این ارز تاثیری به بقیه اجناس مخصوصا مسکن نداشته باشد مسئولین نظارت بیشتری داشته باشند

وی گفت: مردم پیشوا همیشه پیشتاز و پیشرو در انقلاب بودند مردم ما همیشه همراه بودند و همکاری کردند ولی مسئولین باید به مشکلات توجه ویژه ای داشته باشند مجدد خیر مقدم عرض می کنم خدمت حجت الاسلام اژه ای ریاست محترم قوه قضائیه ان شالله قدمشان برای این شهرستان مایه برکات و خیرات باشد و آرزوی توفیقات روز افزون برای ایشان و همه خدمتگزاران به نظام مقدس جمهوری اسلامی را داریم.

دشمنان غافل بدانند که با ترور، اراده ملت ایران قوی تر می شود

حجت الاسلام سید محسن محمودی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ورامین با اشاره به قرار گرفتن در آستانه ولادت حضرت معصومه و آغاز دهه کرامت اظهار داشت: این روز به نام دختران نامگذاری شده و برای دختران عزیز سرزمین آرزوی توفیق و پیروی آگاهانه و مخلصانه از حضرت معصومه را از خداوند می‌خواهیم.

محمودی افزود: به مناسبت روز حمایت از خانواده زندانیان لازم میدانم به چند مورد توجه کنیم اول آنکه در جهت آزادی زندانیان با جرایمی که غیرعمد است و بسیاری از مشکلات زندانیان خیرین و متمکنین می‌توانند در این راه تلاش داشته باشند چرا که خانواده آنان را نباید فراموش کنیم چون آنها گرفتار شده اند و باید در فامیل همسایه و همکاران سعی شود خانواده آنان را یاری کنند و مشکلات آنان را رفع می‌کند.

وی با اشاره به حادثه تلخ ریزش ساختمان در آبادان و از بین رفتن تعدادی از هموطنان بیان داشت: ضمن عرض تسلیت به خانواده این عزیزان باید بگوییم متأسفانه این ضعف مدیریتی و نظارت هر از گاهی این موارد تلخ را به دنبال داشته که امیدواریم مسئولان امر در این خصوص اعمال قانون داشته باشند در این زمینه مردم از مجلس انتظار دارند این وقت طلایی مجلس را با تمام توان در جهت دفاع از مصالح مردم به کار گرفته و مطابق شرع از حقوق مردم دفاع کند.

امام جمعه موقت ورامین عنوان داشت: ترور یکی از پاسداران عزیز سردار خدایی مردم را تحت تأثیر قرار داد دشمنان ملت ایران که در صحنه نبرد از ملت بزرگ سیلی خورده اند از هر وقتی برای انتقام از ملت استفاده می‌کنند آنها در برابر جبهه مقاومت شکست خوردند و در برابر حزب الله نیز زمین گیر هستند و در فلسطین در رسیدن به اهداف شوم خود ناکام مانده‌اند در سایر کشورها نیز از قدرت و صلابت و نفوذ ایران اسلامی ناراحت اند لذا به هر شکلی می‌خواهند از ملت ایران انتقام بگیرند و ترور ناجوانمردانه یک پاسدار به عنوان یک شهروند نشان دهنده ضعف دشمنان است، آنان کوه خوانده‌اند فکر می‌کنند با ترور عزیزان ما می‌توانند پیشرفت انقلاب را سد کنند غافل از آنکه این ترورها از و اراده ملت ایران را محکم‌تر می‌کند ضمن گرامیداشت یاد این شهید آرزوی سلامتی برای دیگر عزیزان داریم.

محمودی با اشاره به سرود انقلابی «سلام فرمانده» عنوان داشت: این سرود با اقبال عمومی خصوصاً نوجوانان روبرو شد و نشان داد جامعه ما علیرغم مشکلات موجود با نشاط و شادابی به سوی آینده روشن در حال حرکت است و از طرفی پیوند عمیق قلبی مردم و حضرت ولی عصر را به نمایش گذاشته اند و رسانه‌های مزدور نیز از امثال این سرودها و حفظ روحیه انقلابی مردم نگران هستند که باید بدانند آب در هاون می‌کوبند.

خطیب نماز جمعه ورامین گفت: در آستانه ۱۴ و ۱۵ خرداد قرار داریم سالگرد ارتحال امام معمار کبیر انقلاب و این هدیه الهی در قرن گذشته است که ما توفیق درک حضور ایشان را داشتیم ۱۵ خرداد از ایام الله است که مهد اسلامی تربیت‌های انقلابی می‌باشد و دستگیری امام و حرکت مردم در دفاع از امام بسیار مهم بود اما حرکت مهم مردم در این امر بود و انشاالله از هفته آینده برنامه‌ها و مراسم ویژه سالگرد ارتحال امام و قیام ۱۵ خرداد آغاز می‌شود.

انتهای پیام/*

کد خبر 733721

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =