عاقبت کسانی که دور خویشاوندان را قلم قرمز می‌کشند

کارشناس مذهبی و دینی عنوان کرد: کسانی که قطع رحم کنند و دور فامیل یک خط قرمز بکشند، انسان‌هایی هستند که از رحمت خداوند دور خواهند شد.

فروغ نیلچی‌زاده، کارشناس مذهبی و دینی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس فرهنگی شبکه خبری تهران‌نیوز با تأکید بر اهمیت صله رحم در اسلام اظهار کرد: در فرهنگ دینی زمانی ما به‌عنوان یک انسان توانمند، مؤثر و خلّاق معرفی می‌شویم که ارتباط ما با دیگران، ارتباطی پر از معنویت و نورانیت باشد.


بیشتر بخوانید:

کیمیاگری وجود حضرت زهرا (س) بی‌ارزش‌ها را باارزش‌ می‌کند


وی اضافه کرد: ما به‌وسیله یک رابطه متقابل رشد کرده و اطرافیان ما نیز از آسیب‌ها دور شده و رشد خواهند کرد، به همین دلیل مدام به ما تأکید شده که حواس‌تان به اطرافیان باشد و در درجه اول به آنان که با شما رابطه خویشاوندی دارند، یعنی به کسانی که به صورت سببی و نسبی به شما متصل می‌شوند.

این کارشناس مذهبی و دینی عنوان کرد: شنیده‌ایم کسانی که قطع رحم کنند و دور فامیل یک خط قرمز بکشند، انسان‌هایی هستند که از رحمت خداوند دور خواهند شد و اگر کسی به دور بستگان خود خط قرمز بکشد، دور رحمت خداوند خط کشیده است.

نیلچی‌زاده متذکر شد: باید ایام را برای یکدیگر شیرین کرده و احیاناً دلخوری‌ها را از بین ببریم و بیشتر به یکدیگر محبت کنیم و هوای همدیگر را داشته باشیم.

وی با طرح این سوال که چه کنیم لحظات شیرین و نورانی ماندگاری طولانی‌تری داشته باشد؟ گفت: ما ارتباط با اقوام را قبول داریم، اما گاهی اوقات دردسرهای جدی در این باره به وجود می‌آید و یکی از مباحثی که عموماً بین زن و شوهرها رخ می‌دهد آن است که اول به دیدن مادر من برویم یا مادر تو؟

این کارشناس مذهبی و دینی در ادامه توضیح داد: گاهی اوقات خانم‌ها از من سوال می کنند که محبت کردن به مادر شوهر و پدر شوهر به اندازه محبت به پدر و مادر ارزشمند است یا خیر؟ چون این رابطه با یک واسطه است به ما ارتباط ویژه ندارد و ما نهایتاً بخاطر همسر خود به آنها محبت می‌کنیم.

نیلچی‌زاده تشریح کرد: من می‌گویم قطعاً بدانید محبت به مادر شوهر و پدر شوهر یا مادر زن و پدر زن اثرات ماندگارتری دارد.

انتهای پیام/*

کد خبر 734845

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =