کد خبر 735602
۲۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۱
بی چاره هنر

اتخاذ سیاست‌های متفاوت فرهنگی در دهه‌های اخیر منجر به رشد قارچ‌گونه و رونمایی از هنرمندان بی هنر در همه زمینه‌ها از جمله در حوزه موسیقی شده است.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، علی سراج در یادداشتی با اشاره به برگزاری یک کنسرت در فیروزکوه، نوشت: در چند دهه گذشته و با اتخاذ سیاست های متفاوت فرهنگی شاهد رونمایی از هنرمندانِ بی هنری در تمامی زمینه‌ها بودیم، کسانی که با پوشیدن یک جلیقه یا یک شلوار گشاد و یک بسته سیگار بهمن نقاش شدند و سینمایی که جولانگاه پلنگ‌ها و مدل‌ها شد .

و خواننده‌هایی که حتی الفبای موسیقی را هم نم‌یدانند و تقریبا همه هم یک راه را طی کرده‌اند ... ارائه چند موزیک ویدئو و بعد گرفتن مجوز از وزارت ارشاد. هنری که بر ضد هنر عمل می‌کند و متاسفانه این فضای مسموم هنری را ایجاد کرده، بَلبَشویی که باعث رشد و گسترش آفت‌ها شده.

اگر بخواهیم ریشه این مسئله را برسی کنیم می‌بینیم اتخاد همان سیاست‌های گفته شده جامعه را پذیرای اینگونه افراد کرده تا آن‌ها به عنوان سلبریتی شناخته و مشهور شوند و در غالب الگوهایی پوچ و تهی از هر هنر و استعداد در مغز نوجوان‌ها چپانده شوند .

جالبتر از آن موسسه‌های فرهنگی هستند که اسم هنر را یدک می‌کشند اما صرفا به دنبال کسب درآمد هستند. امری که باعث می‌شود هر یاردان قُلی ای پا به صحنه بگذارد و صدایش را رها کند و مردمی که به دنبال کورسویی از خوشی و خوشحالی هستند علاوه بر خرید بلیط با بهایی گزاف با او در این بی هنری همراهی کنند، گزاف نه تنها از منظر هنری بلکه از نظر سالن اجرا، کیفیت سیستم صوتی، کیفیت پخش برنامه و غیره و غیره .

شمایی که فقط در پی کسب درآمد هستید لااقل اسم هنر را از موسسه خود کنار بگذراید و هنر را با حمایت و مطرح‌سازی این بی مایه‌ها به لجن نکشید . بروید دنبال کسب در آمد از تبلیغات، کسب درآمد از سیاست و امثالهم که در آن‌ها دستی بر آتش دارید و هنر را به اهلش واگذارید.

در مدت نگاشتن این پیام تکرار می‌شد دیالوگ زیبای سریال قهوه تلخ در ذهنم ؛ بی چاره هنر، قرار بود التیام جان باشد، زخم روح شد .

انتهای پیام/*

کد خبر 735602

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =