راه‌های درمان درد زانو که شکایت اغلب زنان خانه‌دار است

متخصص ارتوپدی درباره درد زانو که شکایت اغلب زنان خانه‌دار است، گفت: ابتدا باید تعادل مناسبی بین عضلات ران وجود داشته باشد و فیزیوتراپیست با ارائه برنامه‌های منطقی از بروز آسیب بیشتر جلوگیری می‌کند.

مجید محسنی کبیر، متخصص ارتوپدی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی شبکه خبری تهران‌نیوز با بیان اینکه ورزش قهرمانی و همگانی برای سلامت بدن بسیار مناسب هستند، اما در عین حال ممکن است مضر باشند، اظهار کرد: به عنوان مثال در ورزش قهرمانی فوتبالیست‌ها با انواع و اقسام مصدومیت‌ها مواجه می‌شوند که برای این ورزشکاران هزینه‌های مستقیم و غیرمستقیم به همراه دارد.


بیشتر بخوانید:

تیر کشیدن پا و علل ایجاد آن


وی اضافه کرد: ورزشکارانی که به صورت حرفه‌ای ورزش می‌کنند، با مصدومیت علاوه بر هزینه فیزیوتراپی و تشخیص مصدومیت هزینه‌هایی را نیز می‌پردازند، از جمله اینکه طول دوره ورزش قهرمانی ممکن است محدود باشد و این به ورزشکاران آسیب روحی و روانی نیز وارد می‌کند.

این متخصص ارتوپدی با تأکید بر اینکه فیزیوتراپی نقش مهمی در سلامت ورزشکاران دارد، عنوان کرد: ورزشکاران باید بعد از مصدومیت بلافاصله درمان خود را آغاز کنند، درغیراینصورت ممکن است در آینده این مصدومین و آسیب عواقب ناگواری برای آنان داشته باشد.

محسنی کبیر یادآور شد: بسیاری از ورزشکاران ازجمله فوتبالیست‌ها زیرنظر فیزیوتراپیست تخصصی ورزشی درمان می‌شوند تا بافت‌های آسیب‌دیده به شرایط بهبود برسد، چراکه بافت آسیب‌دیده باید قابلیت پذیرش فشارها را داشته باشد.

وی متذکر شد: ورزشکاران برای اینکه از آسیب‌ها جلوگیری کنند باید به صورت مفرح و جدی تمرینات خود را براساس برنامه مشخص شده انجام دهند تا از برود آسیب جدی پیشگیری شود.

این متخصص ارتوپدی درباره درد زانو که شکایت اغلب زنان خانه‌دار است، بیان کرد: ابتدا باید تعادل مناسبی بین عضلات ران وجود داشته باشد و فیزیوتراپیست با ارائه برنامه‌های منطقی به زنانی که مبتلا به درد زانو هستند از بروز آسیب بیشتر جلوگیری می‌کند.

محسنی کبیر تصریح کرد: خانواده‌ها باید با فیزیوتراپیست توانمند در ارتباط باشند تا با ارائه آموزش و درمان مناسب از بروز آسیب در آینده جلوگیری کند و افراد خانواده نیز با ورزش کردن و فعالیت‌های روزانه می‌توانند در آینده زندگی شادتری داشته باشند.

انتهای پیام/*

کد خبر 736062

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =