کد خبر 736287
۶ تیر ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۰
حُسن نیت ایران آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را پررو کرده است

کارشناس حوزه بین‌الملل گفت: ایران بارها حُسن نیت خود را به مسئولان آژانس نشان داده، اما این موضوع آنان را پررو کرده است.

محسن پاک‌آیین، کارشناس حوزه بین‌الملل در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس بین‌الملل شبکه خبری تهران‌نیوز با تقبیح اقدام سیاسی و غیرفنی شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در تحریم ایران اسلامی اظهار کرد: این اقدام نامبارک آژانس نشان داد که این نهاد هیچ ارزشی برای اعضا قائل نیست و صرفاً سیاست‌های آمریکا و اروپا را پیش می‌برد.


بیشتر بخوانید:

آژانس با قطعنامه علیه ایران خواست آمریکا را «طلبکار» کند


وی اضافه کرد: براساس اعتراف آژانس بین‌المللی انرژی اتمی فعالیت‌های هسته‌ای ایران صلح‌آمیز بوده و ایران نیز بارها حُسن نیت خود را به مسئولان آژانس نشان داده است، اما حُسن نیت ایران آنان را پررو و جری کرده و هرروز در پی اقدام علیه ایران هستند.

این کارشناس حوزه بین‌الملل با بیان اینکه سفر رافائل گروسی به سرزمین‌های اشغالی طبیعی نبود، یادآور شد: این فرد که بدون اجازه آمریکا و دشمنان اسلام آب نمی‌خورد، چگونه هنوز بر جایگاه مدیرکلی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تکیه زده، در حالی که اختیاری از خود ندارد و رژیم صهیونیستی را بابت داشتن زرادخانه‌های هسته‌ای و بمب اتمی بازخواست نمی‌کند!

پاک‌آیین متذکر شد: دنیا روی ۳۰ عضو شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که علیه ایران رأی دادند نمی‌چرخد، به طوری که جمعیت روسیه، چین، لیبی، پاکستان و هندوستان نیمی از جمعیت دنیا را تشکیل می‌دهد.

وی در پاسخ به این سوال که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با این قطعنامه‌ها دنبال چه اهدافی است؟ گفت: گروسی اختیاری از خود ندارد و حال این فرد بر آژانس حاکمیت می‌کند، در حالی که اعضای مخالف سیاست‌های آژانس باید این موضوع را به گوش سازمان‌های حقوقی برسانند.

این کارشناس حوزه بین‌الملل تأکید کرد: مقام معظم رهبری بارها گفته‌اند که ساخت بمب اتمی حرام است و ایران هیچ‌وقت دنبال این مسائل نمی‌رود، اما دشمنان به بهانه حقوق بشر که خودشان هم آن را قبول ندارند رو به تحریم آورده‌اند و رژیم صهیونیستی که در حال فروپاشی سیاسی بوده و دارای بمب اتمی است را رها کرده‌اند!

انتهای پیام/*

کد خبر 736287

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =