«تهران نیوز» گزارش می‌دهد؛

آژیر وحشت در اراضی اشغالی

اجرای بیش از سه هزار حمله سایبری علیه اهداف اسرائیلی
کد خبر 736305
۵ تیر ۱۴۰۱ - ۰۷:۳۰
آژیر وحشت در اراضی اشغالی

در ماه‌های اخیر خبر حملات سایبری علیه رژیم صهیونیستی به یکی از خبرهای اصلی رسانه‌ها تبدیل شده است و آخرین مورد این حملات شنیده شدن صدای ممتد آژیر خطر در سرزمین‌های اشغالی بود که بسیاری از ساکنان این سرزمین را به وحشت انداخت.

به گزارش خبرنگار شبکه خبری تهران نیوز، در ماه‌های اخیر خبر حملات سایبری علیه رژیم صهیونیستی به یکی از خبرهای اصلی رسانه‌ها تبدیل شده است. آخرین مورد این حملات شنیده شدن صدای ممتد آژیر خطر در سرزمین‌های اشغالی بود که بسیاری از ساکنان این سرزمین را به وحشت انداخت. اسرائیلی‌های ساکن در سرزمین‌های اشغالی با این توهم که ایران یا دیگر گروه‌های مقاومت درصدد حمله موشکی به آنها هستند با شنیدن صدای آزیر به به پناهگاه‌ها فرار می‌کنند، به‌گونه‌ای که در یکی از شهرها جمعیتی حدود ۳۰ هزار نفر به پناهگاه‌ها رفتند و از ترس به خود لرزیدند.

وضعیت موجود و عدم توانایی سران این رژیم در برطرف کردن اوضاع «نیر دوری» سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی را مجبور کرد به ساکنان سرزمین‌های اشغالی توضیح دهد که علت به صدا در آمدن این آژیرها در دست بررسی است. پس از بررسی‌ها، مقامات این رژیم مدعی شدند که کلید آژیر خطر نظامی این رژیم به دست هکرها افتاده است. در این باره دو روزنامه مهم جروزالم‌پست و هاآرتص این ادعا را مطرح کردند که به احتمال زیاد هدایت اینگونه حملات از طریق ایران انجام می‌گیرد و این رژیم در حال بررسی این موضوع است.

در حال حاضر مقامات و مردم این رژیم به علت عدم توانایی در مهار مشکل موجود، نمی‌دانند که کدام یک از آژیرها صدای واقعیست و باید به محض شنیدن آن به پناه گاه بروند و کدام یک غیر واقعیست. همین مسئله باعث ایجاد سردرگمی و ترس در بین آنها شده است.

پیش از این نیز این رژیم مورد حملات سایبری مشابه‌ای قرار گرفته بود اما آنچه حملات اخیر را از گذشته متمایز می‌کند، این است که حملات فعلی برخلاف گذشته دیگر به صورت چراغ خاموش انجام نمی‌گیرد. در واقع جنگ سایبری میان مقاومت و رژیم صهیونیستی وارد فاز عملیاتی خود شده است، به‌گونه‌ای که بعضی از گروه‌های هکری وابسته به مقاومت به صورت علنی وابستگی خود را اعلام می‌کنند و مسئولیت بسیاری از عملیات‌ها را عهده‌دار می‌شوند.

رژیم صهیونیستی که همواره سعی می‌کرد تا حملات سابیری به این رژیم را سانسور کند و با این کار وجهه خود در جهان را حفظ کرده و از مهاجرت معکوس ساکنان سرزمین‌های اشغالی به‌دلیل وجود عدم امنیت جلوگیری کند، این روزها به علت ارتباط مستقیم حملات سایبری و الکترونیکی نتوانسته آن را سانسور کند. هرچند صهیونیست‌ها همچنان جزئیات و حجم آسیب‌های ناشی از این حملات را منتشر نمی‌کنند اما بنابر گفته کمیته سایبری رژیم صهیونیستی، هکرهای مرتبط با محور مقاومت در ماه‌های اخیر بیش از سه هزار مورد حمله سایبری علیه اهداف اسرائیلی به اجرا گذاشته‌اند که در بسیاری از آن‌ها موفق بوده‌اند. مرکز تحقیقات امنیت داخلی رژیم صهیونیستی در دانشگاه تل‌آویو نیز اخیراً در گزارشی اعلام کرده است: «نبرد میان تهران و تل‌آویو از فضای جنگ سخت و کلاسیک خارج شده و وارد فضای جگ سایبری شده است.»

در این بین برخی رسانه‌های صهیونیستی و سعودی نوشته‌اند که وزیر خارجه رژیم صهیونیستی به علت ترس از حمله ایران به رژیم صهیونیستی در سفری فوراً به ترکیه خواهد رفت که این سفر روز پنجشنبه، ۲ تیر ماه و به‌منظور رایزنی با مقامات ترکیه‌ای انجام شد. پس از ترور شهید «صیاد خدایی» علاوه بر انفجارها و آتش‌سوزی‌های گسترده و پی‌درپی مشکوکی که در سرزمین‌های اشغالی رخ داده، احتمال مقابله‌به‌مثل ایران مقامات صهیونیست‌ها را شدیداً نگران کرده است. «بنی گانتز» شامگاه در گفتگو با کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی، از برقراری تماس‌ها و گفتگوهایی با مسئولان ذی‌ربط در ترکیه در رابطه با آنچه تهدیدات ایران علیه رژیم صهیونیستی برشمرده است، خبر داده است.

انتهای پیام/*

کد خبر 736305

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =