کد خبر 736410
۵ تیر ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۰
لحظه‌ای به گرانفروشان و محتکران امان نمی‌دهیم

مدیرکل تعزیرات حکومتی شهرستان‌های استان تهران گفت: لحظه‌ای به محتکران و گرانفروشان امان نخواهیم کرد و برخورد لازم با این اشخاص انجام خواهیم داد.

احمد جعفری‌نسب، مدیرکل تعزیرات حکومتی شهرستان‌های استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اقتصادی شبکه خبری تهران‌نیوز با اشاره به فعالیت‌ها و اقدامات اداره‌کل تعزیرات حکومتی استان تهران برای مقابله با گرانفروشی‌ها و احتکار با حذف ارز ترجیحی دولت با اختصاص یارانه به مردم کالاهای اساسی همچون روغن، لبنیات، مرغ و ... را قیمت‌گذاری کرد تا دست دلالیان و قاچاقچیان را ببندد.

وی با بیان اینکه بازار اکنون به تعادل رسیده است، اضافه کرد: دولت برای جراحی اقتصادی شجاعت به خرج داد و بعد از چند سال این کار بزرگ انجام شد.


بیشتر بخوانید:

کشف کالای احتکاری ۲ میلیارد تومانی در شهرستان‌های استان تهران


مدیرکل تعزیرات حکومتی شهرستان‌های استان تهران تصریح کرد: پیش از این دلالان و قاچاقچیان با استفاده از شیوه مخصوص کالاها را احتکار و قاچاق می‌کرد و با سیاست فعلی دولت قاچاقچیان قادر به اقدامی نخواهند بود.

جعفری‌نسب افزود: همچنین کشاورزان پیش از این در موضوع توزیع محصولات کشاورزی و فروش با دلالان مواجه می‌شدند، اما اکنون دولت به طور مستقیم و بی‌واسطه کالای کشاورزان را خریداری می‌کند.

وی با بیان اینکه همانند گذشته در بازار عرضه و تقاضا پابرجاست، عنوان کرد: اداره‌کل تعزیرات حکومتی شهرستان‌های استان تهران با هماهنگی با ارگان‌ها و دستگاه‌های مختلف مبارزه به گرانفروشی و کم‌فروشی را به جد پیگری می‌کند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی شهرستان‌های استان تهران در ادامه توضیح داد: در برخورد با گرانفروشی جدی هستیم و با اینکه در بازار ثبات وجود دارد، اما با هر بی‌ثباتی مقابله خواهیم کرد.

جعفری‌نسب تأکید کرد: اداره‌کل تعزیرات حکومتی شهرستان‌های استان تهران با قیمت‌های مصوب دولت کار دارد نه قیمت‌هایی که برخی گرانفروشان روی کالاها می‌گذارند، بنابراین تفاوتی بین بازار آزاد و غیرآزاد وجود ندارد و در صورتی که کوچک‌ترین تخلفی را مشاهده کنیم برخورد قاطع خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه طی روزها و ماه‌های گذشته با تخلفات عدیده‌ای مقابله کرده‌ایم، ادامه داد: تاکنون برخوردهای زیادی با گرانفروشی‌ها، کم‌فروشی و احتکار داشته‌ایم و مجازات لازم برای متخلفان در نظر گرفته شده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی شهرستان‌های استان تهران عنوان کرد: با کشف گرانفروشی، کم‌فروشی و احتکار مغازه متخلفان پلمب خواهد شد و سودجویان تحویل مکراجع قضائی می‌شوند و لحظه‌ای به محتکران و گرانفروشان امان نخواهیم کرد.

انتهای پیام/*

کد خبر 736410

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =