دستیابی به زندگی اسلامی با هنر به‌زیستی میسر می‌شود

کارشناس مذهبی با تأکید بر اینکه دستیابی به زندگی اسلامی با هنر به‌زیستی میسر می‌شود، گفت: معلم و دلسوز فرهنگی باید مردم را به سوی اندیشه ببرد، نه احساس.

حجت‌الاسلام احمد لقمانی، کارشناس مذهبی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس فرهنگی شبکه خبری تهران‌نیوز با تأکید بر سبک زندگی اسلامی در جامعه اظهار کرد: خوب زیستن و سبک زندگی آرام و آسان یک هنر است که مردم باید مدنظر داشته باشند، البته در این مسیر ممکن است تجارب تلخ‌تری هم وجود داشته باشد، اما سبک زندگی اسلامی مهم‌تر و شیرین‌تر است.


بیشتر بخوانید:

تأثیر قرائت قرآن کریم بر جلوگیری از اشتباه و گناه


وی با بیان اینکه تقلید آسان‌ترین، والاترین و بهترین راه برای دستیابی به سبک زندگی اسلامی است، ادامه داد: والدینی که مقید به زندگی مذهبی و سبک زندگی اسلامی هستند نیز باید هنر بهتر زیستن و زندگی اسلامی را به فرزندان خود بیاموزند.

این کارشناس مذهبی یادآور شد: برنامه، روحانی، معلم و دلسوز فرهنگی باید مردم را به سوی اندیشه ببرد، نه احساس، هیجان، هوس، روزمرگی و این سبک زندگی از اموری است که چشم انسان را به روی حقایق باز می‌کند.

لقمانی متذکر شد: برای بهره‌گیری از لحظات عمرمان باید هنر خوب زندگی کردن و سبک زندگی اسلامی را بیاموزیم و انتخاب راه زندگی مثل بستن دکمه‌های پیراهن است و اگر اولی را اشتباه بستی، متوجه نمی‌شوی تا به آخر برسی، آن وقت هم دیگر هیچ و راه برگشتی وجود ندارد.

وی با تعریفی از اندیشه بیان کرد: اندیشه یعنی تأمل و اطراف کار را سنجیدن، دقت و تمرکز و هر مقدار در تردیدها و تصمیم‌ها با اندیشه و اندیشمندی جلو برویم، ضرر و خسارت و پشیمانی و ندامت ما کمتر می‌شود.

این کارشناس مذهبی تشریح کرد: افرادی برای دستیابی به اهدافی باید جوانب امر را سنجیده و سپس وارد شوند و با تفکر به سمت آن کار متمایل شوند.

لقمانی در ادامه توضیح داد: پست و مقام دنیایی است و قطعاً روزی از انسان گرفته خواهد شد و حتی اگر پیشنهاد کاری به ما داده می‌شود باید با تأمل و تفکر به سمت آن حرکت کنیم.

وی، عبرت از گذشته را مهم ارزیابی کرد و گفت: زندگی گذشتگان بهترین سرمشق است تا راه درست را پیدا و در همان ریل حرکت کنیم، ممکن است گذشتگان در زمینه‌ای خسارت دیده باشند و ما نباید آن مسیر را بپیماییم، چراکه منجر به خسارت خواهد شد.

انتهای پیام/*

کد خبر 736461

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =