اجرای عدالت و نیکی کردن به خلق قاعده اصلی حکومت اسلامی است

امام جمعه قرچک گفت:اجرای عدالت و نیکی کردن به خلق قاعده اصلی حکومت اسلامی است.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، حجت الاسلام و المسلمین اسماعیلی امام جمعه شهرستان قرچک در خطبه های این هفته نمازجمعه شهرستان قرچک ضمن گرامی داشت هفته قوه قضائیه اظهار داشت: اجرای عدالت و نیکی کردن به خلق قاعده اصلی حکومت اسلامی است، اما این اجرا قدرت شناخت و بصیرت میخواهد و این توان قدرت را امام شهدا به همه مسئولین دادند.

وی افزود: کار آمدی، توانمندی و به کار گرفتن همه امکانات و ابزار وظیفه ی همه ما است، همه ما باید نسبت این مسائل واقف باشیم و در راستای انجام وظیفه خود به درستی عمل کنیم و به ویژه از قاعده قانون تابعیت کنیم.

امام جمعه قرچک گفت: تدوین قوانین اسلامی بر مبنای اندیشه اسلام ناب محمدی (ص) توسط شهید بهشتی انجام گرفت، که باعث رشد عقیده درست اسلام شد.

اسماعیلی با اشاره به پرونده های خانوادگی تشریح کرد: احساس میشود پرونده های اختلاف خانوادگی در نظر برخی از قضات مهم نیست، باید توجه داشته باشند که حق یک زن و حق یک مرد اجحاف نشود.

وی بیان داشت: سیاست رئیس قوه قضائیه در بحث صلح و سازش در پرونده ها قضایی قابل تحسین است، ولی باید توجه داشته باشیم با در نظر گرفتن صلح و سازش در حق کسی اجحاف نشود.

وی گفت: اگر بخواهیم مشکلات حل بشود، باید راه اصلی خودش را طی کند، کسایی که در طرح ملی مسکن ثبت‌نام کرده اند تعلق میگیرد، لذا بیاد با ورود به درگاه های ثبت نام این مسکن ها ثبت نام شود، اگر متقاضیان مشمول بودند به آنان تعلق خواهد گرفت.

خطیب نمازجمعه قرچک گفت: بنده به رئیس جمهور، وزیر راه و فرماندار هم تاکید کردم که این مسکن ها را فقط و فقط به ساکنین شهرستان قرچک بایستی تعلق بگیرد.

وی افزود: این مشکل اگر حل بشود باید راه اصلی خودش را طی بشود، کسایی که در طرح ملی مسکن ثبت‌نام کرده اند تعلق میگیرد، لذا بیاد با ورود به درگاه های ثبت نام این مسکن ها ثبت نام شود، اگر متقاضیان مشمول بودند به آنان تعلق خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: بنده به رئیس جمهور، وزیر راه و فرماندار هم تاکید کردم که این مسکن ها را فقط و فقط به ساکنین شهرستان قرچک بایستی تعلق بگیرد.

اسماعیلی بیان داشت: مترو یکی از مصوبات آقای رئیس جمهور بوده است، نماینده محترم، ائمه جمعه و فرمانداران نیز نسبت به در اولویت قرار دادن این موضوع نیز اشتراک نظر داشتند.

کد خبر 736578

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =