کد خبر 736666
۴ تیر ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۲
دیگر نقش پلیس بازی نمی‌کنم

بازیگر سریال حکم رشد گفت: هنگامی که بازی در سریال حکم رشد به من پیشنهاد شد به خوبی می دانستم که چنانچه این پیشنهاد را کنار بگذارم ...

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، مجتبی فلاح درپیرامون بازی خود در قالب نقش ذبیح در سریال حکم رشد گفت: قصه سریال را بسیار دوست داشتم و در بین پیشنهادهایی که شده بود احساس کردم این سریال تلویزیونی یک درام موفق خواهد بود از طرفی فیلمنامه برایم جذاب به نظر رسید زیرا متفاوت تر از سایر داستان ها بود بدین ترتیب نقش ذبیح را پذیرفتم.

وی در همین راستا ادامه داد: من معتقدم هنگامی که کارگردان و تهیه کننده به من برای مدت زمان هفت ماه اعتماد کردند تا به عنوان یک کارکتر مهم جلوی دوربین بروم یک اتفاق بزرگ رخ داده است به همین خاطر بازی در این مجموعه برایم با اهمیت به نظر می‌رسید.

فلاح در مورد شیوه بازی در سریال حکم رشد تصریح کرد: هنگامی که بازی در سریال حکم رشد به من پیشنهاد شد به خوبی می دانستم که چنانچه این پیشنهاد را کنار بگذارم موقعیت ارزشمندی را از دست خواهم داد لذا ترجیح دادم تا این نقش را بپذیرم اما این مهم را نیز باید بگویم که با قبول این نقش دست به ریسک بزرگی زدم.

این بازیگر تاکید کرد: من در سریال حکم رشد تلاش کردم تا شبیه هیچ کاراکتر دیگری که در گذشته نقش یک پلیس را بازی کرده نباشم همین امر کار من را سخت می کرد بنابراین ریسک کردم و روند متفاوتی را در پیش گرفتم تا این که این شخصیت بیشتر بتواند با مخاطب ارتباط برقرار کند و از سوی دیگر برگرفته از شرح زندگی همین مردم و همین جامعه باشد، من در بازی خود شیوه‌های دیگری را در پیش گرفتم این در حقیقت برگرفته از داستان سریال بود تا جایی که حتی مخاطب ذبیح را کمتر با لباس کار می بیند، این به معنی یک پلیس برخواسته از بطن جامعه است.

وی پیرامون چالش‌های حضور در نقش ذبیح اظهار کرد: برای اینکه بتوانم نقش ذبیح را خوب به تصویر بکشم رفتاری نرم از این شخصیت را در جلوی دوربین به اجرا گذاشتم دیالوگ ها نیز چون نوشته سعید نعمت الله بود با حساسیت ویژه نوشته شده بود و لذا بیان آن سخت و ثقیل بود بنابراین با هماهنگی کارگردان آن دیالوگ‌ها را به شیوه‌ای دیگر بیان و بازی کردم که بتواند از ذبیح شخصیتی ویژه در ذهن مخاطب بسازد در برخی از موارد قانون های خاص بازیگری را رعایت نمی کردم تا جذابیت این شخصیت بیشتر به نمایش گذاشته شود.

فلاح رویکرد خود در طول نقش آفرینی در سریال حکم رشد را مورد بررسی قرار داد و اظهار کرد: چنانچه قرار بود کلمات را دقیق همانند همان دیالوگ ها بگویم ذبیح به یک شخصیت کلیشه ای و تکراری تبدیل می شد از سوی دیگر برخی مواقع دیده می‌شد که شخصیت و کاراکتر ذبیح فردی را به نمایش می گذارد که در برخی مواقع گیج می زند این در حالی است که بسیاری از سریال ها شخصیت و کاراکتر اول پلیس خود را فردی بدون خطا دقیق و بسیار کاریزما به تصویر می کشد.

وی پیرامون چالش‌برانگیز ترین سکانس بازی خود در سریال «حکم رشد» ابراز کرد: در سکانسی که ذبیح به خانه زیبا چاپاری می‌رود شخصیت خود و هدفش را به خوبی مطرح می کند و خطاب به زیبا چاپاری می‌گوید که او نه به عنوان یک پلیس بلکه به عنوان یک پدر وارد خانه او شده است در اینجاست که شخصیت اول مطابق خواسته قصه حرکت کرده و تلاش کرده با سایر شخصیت های پلیسی که به تصویر کشیده شده متفاوت و در عین حال دلنشین‌تر برای مخاطب باشد من معتقدم اکنون که قرار است در یک شخصیت خاص به ایفای نقش بپردازم موقعیت خود را تماما در اختیار آن قرار دهم و از اینکه آینده شغلی من به خطر بیفتد دغدغه ای نداشتم.

وی در مورد به یاد ماندنی ترین سکانس هایی که در سریال حکم رشد بازی کرده ابراز کرد: در سریال حکم رشد چند سکانس جذاب وجود داشت که بازی در آن برایم به یاد ماندنی شد یکی از این سکانس ها متعلق به بخشی بود که هاشم و محبوبه برای صرف شام به خانه ذبیح آمدند اگرچه این سکانس خوب از آب در آمد اما آن طور که دوست داشتم نشد زیرا فشار لوکیشن و سرعت فیلمبرداری ها به قدری بود که آنگونه که دوست داشتم نتوانستم نقش را ایفا کنم.

این بازیگر در مورد یکی از به یاد ماندنی ترین سکانس هایش در سریال حکم شب ابراز کرد: درسکانس با مامان توران به ذبیح گفته می شود تو شوهر یک زن باردار را جلوی چشمش زدی این سکانس بسیار عاطفی بود و یکی از سکانس های بسیار مهم در سریال محسوب می شد.

وی پیرامون سخت ترین سکانس سریال حکم رشد بیان کرد: در سکانسی که مربوط به مرگ خسرو بود و در قسمت اول پخش شد همچنین قسمتی که متعلق به مرگ غلام بود و در قسمت آخر فیلمبرداری به تصویر کشیده شد سخت ترین سکانس هایی بودند که در آن بازی کردم زیرا کاراکتر ذبیح دو بار با مرگ دو برادر یکی تنی و دیگری ناتنی باید روبرو می‌شد این به معنی فروپاشی کاراکتر در دو مرحله بود او در این سکانس شکسته می شد لذا سکانس بسیار خاص و سختی برایم بود.

فلاح در مورد حضور خود در سریال‌های جدید دیگر خاطرنشان کرد: دیگر قصد بازی در کاراکتر پلیس را تا مدتها ندارم و چنانچه سریال حکم رشد ادامه یابد قطعاً از بازی در این کاراکتر استقبال می‌کنم.

منبع: میزان
انتهای پیام/
کد خبر 736666

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =