حذف ارز ترجیحی یک تصمیم جمعی و درست بود

سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد: هم دولت و هم مجلس بر اصلاح شیوه پرداخت یارانه‌ها هم نظر بودند و هستند و روندهای اجرایی هم بر اساس قانون و با همفکری یکدیگر پیش می‌رود.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، سازمان برنامه و بودجه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: اخیراً مطالبی به نقل از ریاست سازمان نوشتند که یارانه ۳۰۰ هزار تومانی بار سنگینی بر دوش دولت است و سازمان برنامه و بودجه حذف ارز ترجیحی را به گردن مجلس انداخته است که هیچکدام از این مطالب صحیح نیست.

بیشتر بخوانید:

مردم نگاه مثبتی به کالابرگ ندارند/ تأثیرات تورمی حذف ارز ترجیحی بر کالاهای غیراساسی

در اطلاعیه سازمان برنامه و بودجه عنوان شده است: دولت پرداخت کمک معیشت به مردم در قالب پرداخت ریالی و در ادامه به صورت کالایی را وظیفه خود و حق مردم می‌داند و تمام تلاش خود را برای ارتقاء سطح معیشتی مردم به کار بسته است. دولت و مجلس در حل مشکلات اساسی و اقدامات اصلاحی هم‌قدم هستند و مطامع برخی جریان‌ها برای ایجاد اختلاف میان دولت و مجلس به نتیجه نخواهد رسید. هم دولت و هم مجلس بر اصلاح شیوه پرداخت یارانه‌ها هم نظر بودند و هستند و روندهای اجرایی هم بر اساس قانون و با همفکری یکدیگر پیش می‌رود.

در بخش دیگری از این اطلاعیه خاطرنشان شده است: مشی سازمان برنامه همراهی همفکری با خانه ملت است، موضوعی که به صورت عینی از جلسات ستاد بودجه سال گذشته نمایان شد، این جلسات با حضور نمایندگان مجلس شکل گرفت. در شرایطی که دولت و مجلس در راستای حل مشکلات ریشه‌ای اقتصاد کشور هم‌قدم شده‌اند، خوب است جریان‌های خبری و سیاسی به جای قلم زدن با اهداف جناحی بر اساس رهنمود مقام معظم رهبری در کنار دولت و مجلس باشند.

منبع: آنا

انتهای پیام/*

کد خبر 736683

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =