استثمار دلار با گروه «بریکس پلاس» در سراشیبی سقوط/ دعوت ایران حساب‌شده بود

فرمانده دوران دفاع مقدس با تأکید بر اینکه استثمار دلار با گروه «بریکس پلاس» در سراشیبی سقوط قرار خواهد گرفت، گفت: دعوت از رئیس جمهور کشورمان برای حضور در این اجلاس حساب‌شده بود.

سردار سالار آبنوش، فرمانده دوران دفاع مقدس در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سیاسی شبکه خبری تهران‌نیوز با تحلیل دعوت «شی جین پینگ» رئیس جمهور چین از حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور کشورمان برای حضور و سخنرانی در اجلاس سران بریکس پلاس به‌عنوان اقتصادهای نوظهور جهان در راستا تغییر موازنه قدرت از غرب به شرق و نظم نوین جهانی اظهار کرد: متأسفانه امروز برخی دنبال وارونه جلوه دادن حقیقتی هستند و آن هم موضوع «نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی» است.


بیشتر بخوانید:

سخنرانی رئیسی در اجلاس سران «بریکس پلاس»


وی اضافه کرد: با تنظیم سیاسی خارجی جمهوری اسلامی و گنجانده شدن آن در قانون اساسی با موضوع «نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی» برخی خیال کردند که ایران هیچ ارتباطی با غرب و شرق نخواهد داشت، در حالی که اینگونه نیست.

این فرمانده دوران دفاع مقدس با تأکید بر اینکه شعار «نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی» «نه» ارتباط با دولت‌های دنیا نیست، خاطرنشان کرد: «نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی» یعنی اینکه نظام جمهوری اسلامی قدرت سوم بوده و اگر تاکنون دو دروازه بوده، اکنون سه دروازه‌ای است.

سردار آبنوش یادآور شد: جمهوری اسلامی براساس ارزش‌های اسلامی سیاست خارجی را تعریف کرده و در آن مسیر حرکت می‌کنیم و با تمامی دنیا به جز رژیم غاصب و کودک‌کُش صهیونیستی ارتباط خواهیم داشت.

وی متذکر شد: جمهوری اسلامی ارتباط با غرب و شرق را رد نمی‌کند، بلکه پیام جمهوری اسلامی آن است که دروازه غرب و شرق دیگر در دو واژه خلاصه نمی‌شود، بلکه جمهوری اسلامی هم به عنوان دروازه سوم بزرگ‌تر از دو دروزاه شرق و غرب به آن اضافه شده است.

این فرمانده دوران دفاع مقدس با اشاره به دستاوردهای اجلاس سران بریکس پلاس در راستای تغییر موازنه قدرت‌ها به حرکت از سمت غرب به شرق و دستاوردهای آن تأکید کرد: ائتلاف کوه یخی غرب در حال آب شدن است و در صورتی که ماهیت دلار که چاپ‌های بدون پشتوانه بوده، رو شود و فرو بریزد چیزری از غرب باقی نخواهد ماند.

گروه سران بریکس پلاس بسیار مدبرانه تشکیل شده است

سردار آبنوش تصریح کرد: اجلاس سران بریکس پلاس بسیار مدبرانه و منطقی تشکیل شده و دعوت دولت چین از رئیس جمهوری کشورمان برای حضور در این اجلاس نشان از تغییر رویکرد جدی اقتصادهای نوظهور شرق برای رهایی از غرب است.

وی تبیین کرد: دولت‌های روسیه، برزیل، چین، هندوستان و آفریقای جنوبی درصددند با یک انسجام غیرقابل نفوذ واحد طول جدیدی در زمینه معادلات جهانی ازجمله تجارت ارائه داده و به وجود آوردند.

این فرمانده دوران دفاع مقدس مطرح کرد: در صورتی که این موضوع به سرانجام برسد یک شکست اساسی در فصل تجارت جهانی با دلار صورت می‌گیرد، به طوری که پیش از این تجارت جهانی با دلار بالای ۸۰ درصد بود، اما اکنون این تجارت به زیر ۶۰ درصد رسیده و افول دلار محسوس است.

سردار آبنوش افزود: دعوت چین از رئیس جمهور ایران اسلامی برای حضور و سخنرانی در اجلاس سران بریکس پلاس بسیار حساب‌ شده بود و اعضای بریکس پلاس نگاه تأثیرگذاری به جمهوری اسلامی (نه تنها در موضوعات اقتصادی بلکه در حوزه‌های اجتماعی، سیاسی، فرهنگی،نظامی و ...) دارند.

وی عنوان کرد: سیاست منطقه‌ای جمهوری اسلامی احترام به دولت‌ها و پایان خشونت و افزایش تعاملات دیپلماتیک است و اجلاس بریکس پلاس در بلندمدت استثمار دلار در سطح جهان را برخواهد کَند و این موضوع قطعاً شدنی است.

این فرمانده دوران دفاع مقدس گفت: روسیه، برزیل، چین، هندوستان و آفریقای جنوبی که اعضای بریکس پلاس را تشکیل می‌دهند تقریباً بخش عظیم جمعیت دنیا را دارند و بخش بزرگ اقتصاد دنیا در چرخه این کشورها قرار دارد، بنابراین اگر واحد پول مشترکی توسط اعضای بریکس پلاس تعریف شده و در قالب تجارت جهانی با مشارکت ایران گنجانده شود در آینده بن‌بست‌های اقتصادی ایجاد شده توسط غرب و آمریکا درهم خواهد شکست.

سردار آبنوش در ادامه توضیح داد: با این شرایط دست ایران و دولت‌های عضو بریکس پلاس بازتر خواهد شد و غرب جایگاه خود را از دست خواهد داد، بنابراین چشم‌انداز بسیار خوبی در انتظار اعضای بریکس پلاس قرار دارد و آثار آن بر معادلات جهانی تأثیر مثبت خواهد گذاشت.

انتهای پیام/*

کد خبر 736696

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =