تکریم و تسهیل در اعزام زائرین اربعین

در نخستین جلسه ستاد اربعین شهرستان ورامین بر ضرورت تکریم و تسهیل در اعزام زائرین اربعین حسینی تاکید شد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، تکریم و تسهیل در اعزام زائرین اربعین حسینی یکی از مهمترین موضوعات و تصمیمات اتخاذ شده در نخستین جلسه ستاد اربعین شهرستان ورامین بود.

فرماندار و رئیس ستاد اربعین شهرستان ورامین در این جلسه گفت : اربعین حسینی یکی از عظیم ترین و باشکوه ترین جریان فرهنگی دینی است و هر شخصی در هر جایگاهی برای پاسداشت این حرکت عظیم سیل مشتاقان آقا ابا عبدالله الحسین با جان و دل باید فعالیت کند .

مجید درویشی بیان کرد: نگاه به برگزاری مراسم اربعین حسینی باید فراتر از نگاه ساختاری و دستوری باشد و همه باید هر چه در توان دارند در تکریم و تسهیل زائران چه در داخل کشور و چه در کشور عراق صورت پذیرد .

فرماندار ورامین با اشاره به توجه و تقویت ظرفیت شهرستانی در خصوص اربعین حسینی بیان کرد: ۴ موکب شهرستان ورامین در کشور عراق اقدام به خدمت به زائران آقا ابا عبدالله الحسین می‌کنند که جزو ظرفیت‌های ارزشمند در این حوزه می باشند که مقدمات لازم جهت تسهیل روند خدمت رسانی در کشور عراق و ایران این مواکب از وظایف این ستاد است که در آن تصمیمات لازم گرفته می‌شود .

درویشی خاطرنشان کرد: توجه به ابعاد فرهنگی اربعین، شناساندن ظرفیت‌های فرهنگی و گردشگری ورامین در مواکب به زائران، تسهیل و تکریم اعزام زائران از شهرستان ورامین، احصاء ظرفیت‌های خدمت‌رسانی مواکب و بررسی ظرفیت‌ها به منظور تقویت آن‌ها از جمله مواردی است که در این ستاد به دنبال انجام آن هستیم.

انتهای پیام/*

کد خبر 736785

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =