رئیس قوه‌قضائیه نتیجه پرونده کرسنت را اعلام کند

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی از رئیس دستگاه قضا خواست تا نتیجه پرونده کرسنت را اعلام کند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، مالک شریعتی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی گفت: هفته قوه قضائیه را تبریک می‌گویم و از رئیس قوه‌قضائیه درخواست می‌کنم نتیجه پرونده کرسنت را اعلام کند.

وی ادامه داد: براساس قانون بودجه ۱۴۰۱ وزارت نفت مکلف شد گزارش سه ماهه ای درباره صورت‌های مالی شرکت‌های زیرمجموعه وزارت نفت ارائه کند. با توجه به اینکه سه ماه پایان یافته است، لازم است هرچه سریع‌تر این گزارش که کمیسیون انرژی و برنامه مجلس ارائه شود.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه با توجه به ادعاهایی که به تازگی درباره فشار نمایندگان در فضای مجازی مطرح شده است، از هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان می‌خواهم که صحت و سقم این موضوع را بررسی کرده و حیثیت مجلس را حفظ کنند، گفت: براساس موادی از آئین نامه داخلی مجلس، باید گزارش عملکرد وزرا و رئیس‌جمهور در سالگرد رأی اعتماد مورد بررسی قرار گیرد.

شریعتی افزود: مسئولان دولتی مکلف هستند گزارش‌ها را به مجلس ارائه کنند تا در دستور کار قرار گیرد.

وی اظهار کرد: اگر کمیسیونی، گزارشی را درباره عملکرد دولتمردان و وزرا به صحن علنی مجلس ارسال کند و نمایندگان نسبت به عملکرد وزیر قانع نشوند، خود به خود فرآیند استیضاح آن وزیر آغاز می‌شود.

نماینده مردم تهران در مجلس افزود: ابزارهای نظارتی مجلس پابرجاست، نه اینکه استیضاحی پس از آغاز دولت مطرح شود. باید عملکرد تمام وزرا مورد بررسی قرار گیرد.

شریعتی تصریح کرد: تعدادی از نمایندگان شش نامه نظارتی به وزرای صمت، ارتباطات، نفت، راه، علوم و کشاورزی ارسال کرده‌اند و تقاضای ما آن است که آنان گزارش عملکرد خود را هرچه سریع‌تر به مجلس ارائه کنند.

منبع: آنا

انتهای پیام/*

کد خبر 736790

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =