«حقوق بشر آمریکا» با جنگ و خونریزی تعریف می‌شود

کارشناس مسائل خاورمیانه با بیان اینکه «حقوق بشر آمریکا» با جنگ و خونریزی تعریف می‌شود، گفت: این رژیم در حال فروپاشی است.

مصیب نعیمی، کارشناس مسائل خاورمیانه در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سیاسی شبکه خبری تهران‌نیوز با بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی اظهار کرد: «حقوق بشر» و «حمایت از دموکراسی» دو عنوان پروپاگاندایی بوده که آمریکایی‌ها با سوءاستفاده از این عناوین طی سال‌های گذشته (به‌خصوص چهار دهه گذشته) بیشترین جنایت‌ها را ذیل این شعار مرتکب شده‌اند.


بیشتر بخوانید:

جنایات رژیم اسراییل سیستماتیک شده است


وی، ویران کردن عراق، حمایت از تروریست‌ها در سوریه، حمایت از عربستان در کشتار مردم بی‌دفاع یمن و ویران کردن این کشور، اشغال افغانستان، نابود کردن زیرساخت‌های این کشور و به فلاکت کشاندن آن را نمونه‌ای از حقوق بشر ادعایی آمریکایی‌ها عنوان کرد.

این کارشناس مسائل خاورمیانه اضافه کرد: مشکلاتی که در منطقه به وجود آمده همه از گور آمریکا بلند می‌شود و از همه مهم‌تر اینکه آمریکایی‌ها از جنایات رژیم جعلی صهیونیستی به صورت یکطرفه نه‌تنها علیه مردم فلسطین، بلکه علیه مردم منطقه حمایت می‌کنند.

آمریکایی‌ها پایبند معیارهای بشری و قوانین بین‌المللی نیستند

نعیمی خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها به هیچ‌یک از معیارهای بشری مدنظر قوانین بین‌المللی و عرف جهانی و انسانی ارزش قائل نیستند، بنابراین آمریکا نه‌تنها از جنایات علیه مردم دنیا دست نکشیده، بلکه اموال و سرمایه‌های کشورهای مختلف را به یغما برده‌ است.

وی با تأکید بر دمیدن بر جنگ اوکراین توسط آمریکا یادآور شد: آمریکایی‌ها بحران فراوانی را در اروپا به وجود آوردند، به طوری که اروپا را در بحران فزاینده قرار داد، بدون اینکه خود وارد جنگ شود، بنابراین ابهت، جایگاه و موقعیت آمریکا در حال فروپاشی این و این رژیم روز به روز نزد ملت‌ها منفورتر می‌شود.

این کارشناس مسائل خاورمیانه متذکر شد: آمریکا امروز به جای کاستن دامنه جنگ‌ها سعی دارد جنگ‌های نیابتی را راه‌اندازی کند و این جنگ‌ها را ادامه دهد.

نعیمی در بخش دیگری از گفت‌وگو با «تهران‌نیوز» با اشاره به سگ دربان آمریکا یعنی رژیم صهیونیستی بیان کرد: اگر حمایت سیاسی آمریکا از این رژیم نبود هرگز شاهد وضعیت ناهنجار در منطقه نبودیم.

وی تصریح کرد: امروز رژیم صهیونیستی در بدترین و ضعیف‌ترین شرایط قرار دارد و آمریکا برگ برنده خود را که رژیم اشغالگر قدس بوده، از دست داده است و همپیمانان آمریکا در بحران‌های اقتصادی دست و پا زده و از آمریکا باج‌خواهی می‌کنند.

این کارشناس مسائل خاورمیانه افزود: از این رو آمریکایی‌ها نه نزد مخالفان خود مانند جمهوری اسلامی آبرویی دارند (ایران رژیم آمریکا را خوب می‌شناسد و به جنایات آمریکا آگاه است) و نه حتی نزد هواداران غربی خودشان، بنابراین آمریکا با بحران داخلی و خارجی عدیده‌ای مواجه شده است.

نعیمی تشریح کرد: آمریکایی‌ها سناریوهای زیادی ازجمله نشاندن بایدن روی میز ریاست جمهوری داشتند تا با سوءاستفاده از این فرد فرتوت و دارای آلزایمر اهداف خود را پیش ببرند، چراکه لابی‌های صهیونیستی در آمریکا جولان می‌دهند و انتخاب روسای جمهور آمریکا با این لابی است.

وی تبیین کرد: لابی‌های صهیونیستی مستقر در آمریکا حتی به این رژیم خیانت می‌کنند، بنابراین شرایط نامناسب اقتصادی به آمریکا سرایت کرده و آمریکا از درون در حال پاشیده شدن است و بسیاری آمریکا را عامل بحران کنونی اوکراین می‌دانند و این یک واقعیت است.

حقوق بشر آمریکا جنایت و کشتار است

این کارشناس مسائل خاورمیانه تشریح کرد: درست است که آمریکا در صحنه جنگ اوکراین حضور ندارد، اما پشت‌پرده در حال دامن زدن به جنگ است و اواخر دست به دامن کشورهای نفت‌خیز شدند و مقرر شده بایدن سفری به عربستان داشته باشد و از عربستان باج‌خواهی کند.

نعیمی با بیان اینکه سران شورای همکاری خلیج فارس نسبت به آینده خود نگران هستند، ادامه داد: مسئله تأمین گندم و ارزاق، رویارویی با بحران اقتصادی، معضل تولیدات اروپا (با توجه به تحریم روسیه از سوی آمریکا مانند ممنوعیت صادرات مواد سوختی به روسیه)، نبود راهکار برای جایگزین کردن کالا و خدماتی با این تولیدات و عدم توان آمریکا برای جایگزین کردن نیازهای اروپایی‌ها که از روسیه واردات داشتند دست به دست هم داده و بحران را در اروپا و آمریکا به وجود آورده است.

وی افزود: تحریم موسسه یا شرکت توسط آمریکا به بهانه حقوق بشر با پاسخ جدی برخی دولت‌های مرتجع مواجه نمی‌شود، به عنوان مثال تحریم روسیه توسط آمریکا و ایستادگی روسیه موجب شده این تحریم نه‌تنها بر اقتصاد روسیه اثر نداشته باشد، بلکه تأثیر معکوس هم داشت.

این کارشناس مسائل خاورمیانه با بیان اینکه رژیم صهیونیستی در پی بهره‌گیری از آمریکای ناتوان و ناکام است، تشریح کرد: آمریکا و رژیم صهیونیستی در پی آن هستند کمبودهای خود را با ثروت کشورهای نفت‌خیز و دولت‌های مرتجع این کشورها جبران کنند و با توجه به آگاهی مردم این کشورها آمریکا کار راحتی برای چپاول ثروت کشورها را ندارد.

نعیمی مطرح کرد: دوران ترامپ گذشت که ۵۰۰ هزار میلیارد دلار پول یامفت توسط آمریکا از برخی دولت‌های مرتجع منطقه گرفته و آن را به عنوان هدیه در اختیار رژیم صهیونیستی قرار دهد و حتی کارشناسان و سران رژیم صهیونیستی این رژیم را در شرایط خطرناک و از هم پاشیدگی تصور می‌کنند.

وی گفت: سران رژیم صهیونیستی به صراحت عنوان می‌کنند که آنچه ما را سرپا نگه داشته، حمایت تسلیحاتی آمریکا و پشتیبانی اروپایی‌ها است، البته اروپایی‌ها به این نتیجه رسیده‌اند که حمایت بی‌حساب از رژیم صهیونیستی به ضررشان تمام شده و می‌شود.

این کارشناس مسائل خاورمیانه در ادامه توضیح داد: بنابراین نه‌تنها قدرت آمریکا افول کرده، بلکه هیچ تأثیری بر مقدرات مردم منطقه ندارد، به طوری که این رژیم هر جا رفته جنگ و جنایت از خود بر جای گذاشته و هیچ ثمری برای حتی مردم خود ندارد.

انتهای پیام/*

کد خبر 736827

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =