آمریکا به بهانه حقوق بشر با باورها و اعتقادات دینی ملت‌ها مقابله می‌کند

کارشناس مسائل سیاسی گفت: آمریکا به اسم حقوق بشر باورها و اعتقادات دینی ملت‌ها را به تمسخر گرفته و علیه آن مبارزه می‌کند.

حبیب‌الله بوربور، کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سیاسی شبکه خبری تهران نیوز، درباره حقوق بشر آمریکایی اظهار داشت: اگر جریان قلدری آمریکا را حس کرده باشیم متوجه خواهیم شد که این کشور در عرصه حقوق بشر به هیچ صراطی مستقیم نیست. دولت آمریکا همانند یک قلدر گاوچرانی است که فقط به دنبال جنگ و خون‌ریزی است.

وی افزود: حتی حضرت امام خمینی(ره) فرمودند که بگویید حد توقف آمریکا کجاست ما برویم آنجا بایستیم. آمریکا اصلاً حد توقفی ندارد و نمی‌داند کجا باید متوقف شود.

این فعال سیاسی اصولگرا بیان داشت: اگر اسرائیل هر اقدامی را حتی بدون نظر سازمان ملل انجام دهد و بمب اتم هم داشته باشد کسی با آن کاری ندارد، چون آمریکا نمی‌خواهد و تا زمانی که آمریکا نخواهد کسی جرئت زیرسؤال بردن اسرائیل را نخواهد داشت.

بوربور گفت: اما اگر جمهوری اسلامی ایران بخواهد به منظور استفاده از فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای برای پیشبرد اهداف پزشکی و مداوای بیماران استفاده کند، آمریکایی‌ها آن را غیرمجاز می‌دانند و ما را تحت تحریم قرار می‌دهند.

وی با بیان اینکه حقوق بشر آمریکایی دیگر معنا و مفهوم ندارد، عنوان داشت: کشوری دم از حقوق بشر می‌زند که دارو را تحریم نکند به خصوص داروهای مورد نیاز مردم یا خون هزاران انسان بیگناه را در یمن، سوریه، عراق و افغانستان نریزد.

این کارشناس مسائل سیاسی بیان کرد: امروزه با توجه به جنایت‌هایی که آمریکا در جهان انجام داده اگر کسی از حقوق بشر آمریکایی حمایت کند و فریب شعارهای حقوق بشری این کشور را بخورد، به نظر من خداوند عقل و قدرت تفکر را از او ستانده است.

بوربور معتقد گفت: وقتی تولید بمب اتم برای اسرائیل آزاد است و کشتن سیاه‌پوستان توسط پلیس‌های آمریکایی مذموم شناخته نشود، معلوم است حقوق بشری که آمریکا از آن دم می‌زند چیست؟! آمریکا به اسم حقوق بشر باورها و اعتقادات دینی ملت‌ها را به تمسخر گرفته و علیه آن مبارزه می‌کند، مثلاً در دین اسلام زنای محصنه حرام است و کسی که زنای محصنه کرده باید مجازات شود، اما آمریکایی‌ها مجازات چنین افرادی را خلاف حقوق بشر می‌دانند.

وی در پایان تصریح کرد: روزانه چند هزار نفر در یمن به خاطر نبود غذا و بمباران عربستان از بین می‌روند، این چه حقوق بشری است که آمریکا از آن دم می‌زند.

انتهای پیام/*

کد خبر 736832

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =