برگزاری دومین جلسه شورای مسکن شهرستان پردیس

دومین جلسه شورای مسکن شهرستان پردیس با حضور استاندار و مسئولین شهرستان پردیس برگزار شد.

به گزارش خبرنگار شبکه خبری تهران نیوز، طبق این گزارش، عصر روز یکشنبه ۵ تیرماه با حضور محسن منصوری استاندار تهران، معاونین، پورابراهیم فرماندار شهرستان پردیس، حجت‌الاسلام حسینی امام جمعه شهرستان‌ پردیس، بخشداران، شهردار پردیس و بومهن، مدیر عامل شرکت عمران پردیس و رؤسای ادارات دومین جلسه شورای مسکن شهرستان پردیس در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

در این جلسه گزارشی از سوی فرماندار، معاون فنی عمرانی فرمانداری و مدیرعامل شرکت‌ عمران پردیس ارائه شد و بیشترین مباحث مطرح شده در جلسه مشکلات پروژه مسکن مهر پردیس بود.

محسن منصوری، استاندار تهران، پس از نشست سه ساعته شورای مسکن در گفتگو با خبرنگاران به پرسش های آنان در موضوعات‌ مختلف پاسخ گفت.

منصوری در خصوص جلسه اظهارداشت: شهرستان پردیس به لحاظ وجود مسکن مهر و نهضت مسکن جزو شهرستان های پر جمعیت در این حوزه است و ازین رو توسعه و پیشرفت عادلانه بخش مسکن این شهرستان باید دنبال شود و توجه به ابعاد فرهنگی اجتماعی آن بسیار اهمیت دارد.

استاندار تهران خاطر نشان شد: با توجه به مقوله توسعه و ساخت مسکن در شهرهای جدید پردیس و پرند و پیشرفت همه جانبه آن، برنامه ریزی شورای مسکن بسیار اهمیت دارد.

وی تصریح کرد: تاکنون کارهای خوبی در حوزه مسکن شهرهای جدید صورت گرفته اما نواقصی هست که در این جلسات مرتفع خواهد شد و خوشبختانه طی ۶ ماه گذشته این روند سرعت خوبی داشته و بسیاری از پروژه ها که تاکنون شروع هم نشده بود شروع به ساخت و ساز کرده اند.

منصوری در خصوص گرفتن امتیاز زمین توسط برخی تعاونی ها از پردیس تاکید کرد: برخی تعاونی ها اراضی از شهر جدید پردیس میگیرند که در جلسه شورای مسکن مطرح و مصوب کردیم تمام هزینه ها و اراضی به پردیس و خود مردم باید داده شود نه تعاونی ها و الویت اول در این موضوع تعاونی ها نیستند.

وی همچنین در مورد روند کار بیمارستان الغدیر و قول رئیس جمهور پس از بازدید از این پروژه گفت: روند پیشرفت کار بیمارستان الغدیر هم از سوی معاون اجرایی رئیس جمهور و هم دکتر عین الهی وزیر و مرتبا هفته ای یکبار از سوی استانداری پیگیری می شود.

استاندار تهران در ادامه با بیان روند کار ساخت مسکن در پرند و پردیس اظهارداشت: از بلند مرتبه سازی سعی می شود دوری کنیم و از ساخت پروژه های بلند سابقه خوبی نداریم و دلیلی ندارد همه جا با این شیوه ساختش انجام شود، بلند مرتبه سازی با فرهنگ ایرانی اسلامی سنخیتی ندارد.

منصوری در مورد اجرای طرح کارت های هوشمند در نانوایی ها بیان کرد: این طرح از چند روز گذشته در تهران انجام شده و برخی نانوایی ها در این خصوص مقاومت داشتند و تنها دلیل این موضوع بخاطر تخلفات است.

استاندار تهران به جلسات‌ مشترک با اتحادیه اشاره کرد و خاطرنشان شد: اگر یک نانوایی تمایل به شرکت در طرح جدید را ندارد معنیش تخلف و همکاری با عوامل قاچاق آرد خارج از شبکه است.

وی همچنین در ادامه از تسریع روند این طرح در نانوایی های تهران خبر داد و گفت: اجرای این طرح از سوی وزارت اقتصاد پیگیری می شود..

انتهای پیام/*

کد خبر 736908

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =