اختصاص شعب تخصصی ویژه رسیدگی به دعاوی شرکت های دانش بنیان

رئیس کل دادگستری استان تهران در بازدید از پارک فناوری پردیس گفت: شعب تخصصی ویژه رسیدگی به دعاوی شرکت های دانش بنیان در مجتمع رسیدگی به جرائم تجاری اختصاص یافته است.

به گزارش خبرنگار شبکه خبری تهران نیوز، علی القاصی مهر رئیس کل دادگستری استان تهران در بازدید از پارک فناوری پردیس با اشاره به تکلیف قانونی ماده ۹ قانون جهش تولید دانش بنیان برای قوه قضاییه تصریح کرد: با توجه به درخواست شرکت های دانش بنیان، شعب تخصصی ویژه رسیدگی به دعاوی شرکت های دانش بنیان در مجتمع رسیدگی به جرائم تجاری اختصاص یافته است.

القاصی مهر افزود: اهمیت این حوزه و نقش پارک‌های فناوری در تولید علم و به کارگیری علوم تخصصی و فنی جهت خدمات و توسعه و تقویت بنیه علمی و اقتصادی کشور، افق هایی را باز کرده است و ورود مجموعه قضایی به موضوع شرکت های دانش بنیان، با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری «مد ظله العالی» و نامگذاری سال صورت گرفته است.

رئیس کل دادگستری تهران گفت: شرکت های دانش بنیان و حوزه فعالیت آن ها و خدماتی که این شرکت ها ارائه می دهند، برای جامعه تبیین نشده است و آثار و نتایج این حوزه باید برای جامعه بیان شود و رسانه ها در انتقال این فعالیت ها می توانند راه گشا باشند.

القاصی مهر ادامه داد: در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری لازم است، حمایت و هماهنگی ظرفیت های کشور در جهت تولید علم و به کارگیری علوم تخصصی و برداشتن موانع پیش روی این شرکت ها، به عنوان یک فرهنگ و ارزش در جامعه نهادینه شود.

وی درباره دو شعبه شورای حل اختلاف تاسیس شده در شورای حل اختلاف پارک فناوری پردیس بیان داشت: افرادی که در این شعبه ها برای حل اختلاف حاضر می شوند، از صلاحیت های لازم برخوردار باشند. هم چنین القاصی مهر بر تسریع بر رسیدگی به دعاوی شرکت های دانش بنیان تاکید کرد.

رئیس کل دادگستری تهران با اشاره به بازدید از شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک فناوری پردیس گفت: خدمات ارائه شده توسط این شرکت ها قابل توجه و اثرگذار است.

انتهای پیام/*

کد خبر 736911

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =