برگزاری یک دوره آموزشی-مهارتی پرورش قارچ خوراکی در پردیس

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پردیس گفت: این دوره آموزشی در راستای ایجاد مشاغل خانگی و افزایش اشتغال در بخش کشاورزی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار شبکه خبری تهران نیوز، سید محمد قریشی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پردیس در خصوص برگزاری دوره آموزشی-مهارتی پرورش قارچ خوراکی تصریح کرد: در راستای اجرای برنامه های آموزشی و ترویجی بخش کشاورزی، یک دوره آموزشی-مهارتی دو روزه پرورش قارچ خوراکی با شرکت بیش از 35 نفر از بهره برداران و علاقمندان به پرورش قارچ خوراکی در شهرستان از بخش های بومهن، جاجرود و مرکزی برگزار شد.

وی افزود: پیامک فراخوان شرکت در کلاس پیش از این به بهره برداران ارسال شده بود و شرکت کنندگان در این دوره آموزشی، آموزش های لازم درخصوص شرایط یک سالن استاندارد، ضدعفونی محل پرورش، شرایط رطوبت و دمایی سالن، انواع آفات و بیماری ها و نحوه کنترل آنان و برداشت قارچ و ... را فرا گرفتند.

قریشی همچنین خاطرنشان کرد: این دوره آموزشی در راستای ایجاد مشاغل خانگی و افزایش اشتغال در بخش کشاورزی برگزار شد.

وی با بیان اینکه یکی از برنامه‌های این مدیریت درسال جاری، ایجاد و توسعه اشتغال خانگی است، اذعان کرد: پرورش قارچ به دلیل دارا بودن خصوصیات منحصر به فرد مانند نیاز به امکانات اندک برای شروع کار، در دسترس بودن مواد اولیه و امکان شروع کار با سرمایه اندک، بسیار موردتوجه قرار گرفته و یکی از برنامه‌های جهاد کشاورزی است.


انتهای پیام/*

کد خبر 736913

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =