تخریب۲۳ فقره ساخت و ساز غیرمجاز در زمین‌های شهرستان ری

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ری از تخریب ۲۳ فقره ساخت و ساز غیرمجاز و آزادسازی ۳۶ هزار و ۷۰۰ مترمربع از زمین‌های مرغوب کشاورزی در بخش مرکزی این شهرستان خبر داد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، جبرائیل برادری روز دوشنبه اظهار داشت: در راستای اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون اصلاحی قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها، ۲۳ فقره ساخت و ساز غیرمجاز روز گذشته در روستاهای تقی آباد و غنی آباد از توابع بخش مرکزی شهرستان ری تخریب شد.

وی با بیان اینکه اداره جهاد کشاورزی نظارت بر ساخت و سازهای غیر مجاز را در سال جاری تشدید کرده است، افزود: عملیات تخریب این ساخت و سازهای غیرمجاز با دستور قضایی اجرا که براساس آن ۳۶ هزار و ۷۰۰ متر از زمین‌های مرغوب کشاورزی آزادسازی شد.

برادری ادامه داد: کار قلع و قمع این ساخت و سازها با حضور عوامل نیروی انتظامی، جهاد کشاورزی، نمایندگان دادستانی، بخشداری و شهرداری بخش مرکزی انجام شد.

این مسئول خاطرنشان کرد: با توجه به‌ صراحت و قاطعیت دستگاه قضا و عزم راسخ جهاد کشاورزی در برخورد با اخلالگران، پیشگیری از ساخت‌ و سازهای غیرمجاز برای حفظ زمین های ارزشمند زراعی و باغ‌ها و جلوگیری از سوءاستفاده دلالان با جدیت در دستور کار قرار دارد.

برادری از همه مالکان و کشاورزان خواست که قبل از هرگونه اقدامی در زمینه ساخت و ساز در زمینهای کشاورزی با مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مکاتبه داشته باشند.

سال گذشته با قلع و قمع ۶۳۴ مورد، ۱۰۷ هکتار از زمین‌های مرغوب کشاورزی شهرستان ری آزادسازی شد.

بخش مرکزی شهرستان ری دارای ۲ دهستان به نام های غنی آباد و عظیمه و ۱۲ روستا است، این بخش از شمال به بزرگراه آزادگان، از جنوب به تقاطع ایران ترانسفو و روستای فتح آباد در جاده قدیم قم، از غرب به اتوبان صالح آباد و از شرق به بزرگراه امام رضا(ع) منتهی می شود. شهرستان ری با جمعیتی در حدود یک میلیون نفر در جنوب استان تهران واقع شده است.

کد خبر 736928

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =