سه ایرانی در میان بهترین‌های تکواندوی آسیا

کمیته برگزاری بیست و پنجمین دوره رقابتهای تکواندوی قهرمانی آسیا اسامی بهترین‌های این دوره را اعلام کرد که نام سه ایرانی در بین آنها دیده می‌شود.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، این دوره از مسابقات که با حضور تکواندوکارانی از ۲۴ کشور به مدت 4 روز به میزبانی کره جنوبی در شهر چانچئون برگزار شد؛ در پایان این رقابت ها بهترین‌های جام بیست و پنجم از سوی کمیته برگزاری معرفی شدند که بیژن مقانلو سرمربی تیم ملی مردان ایران به همراه مربیانی از ازبکستان (پاول خان) و کره جنوبی به عنوان بهترین مربی آسیا انتخاب و معرفی شد.
اکرم خدابنده دارنده نشان طلای وزن ۷۳+ کیلوگرم بخش بانوان به همراه «جسوربک جایسانوف» قهرمان وزن 74- کیلوگرم از ازبکستان در بخش آقایان به عنوان بهترین تکواندوکاران آسیا انتخاب و معرفی شدند. همچنین ناهید کیانی دختر المپیکی تکواندوی ایران دارنده مدال طلای وزن ۵۳- کیلوگرم این رقابت ها به عنوان فنی ترین بازیکن انتخاب شد.

در پایان بیست و پنجمین دوره رقابت های تکواندو قهرمانی آسیا تیم بانوان ایران با سه طلا، دو نقره و یک برنز عنوان قهرمانی را کسب کرد. کره جنوبی و چین نیز دوم و سوم شدند.

در بخش مردان ازبکستان با ۴ مدال طلا قهرمان شد. کره جنوبی با ۳ طلا و ۲ برنز در جای دوم ایستاد. چین با یک طلا، یک نقره و یک برنز سوم شد. اردن ۴ نقره و یک برنز چهارم و تیم ملی ایران با سه نقره و یک برنز پنجم شدند.

در مجموع رده بندی نهایی مردان و زنان تیم ملی ایران با ۳ مدال طلا، ۵ نقره و ۲ برنز عنوان سوم را کسب کرد. کره جنوبی با ۵ طلا، یک نقره و ۴ برنز قهرمان شد و ازبکستان با ۴ طلا، یک نقره و ۲ برنز در جای سوم ایستاد. تیم‌های چین با ۳ طلا، ۳ نقره، ۲ برنز و اردن با یک طلا و ۴ نقره و یک برنز چهارم و پنجم شدند.

منبع: ورزش سه

انتهای پیام/

کد خبر 736956

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =