کد خبر 737040
۷ تیر ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۶
آیا «وقتشه» به شبکه نسیم می‌آید؟

تهیه‌کننده «وقتشه» از طراحی و ساختار جدید این برنامه تلویزیونی خبر داد؛ برنامه‌ای که قرار است این بار در کنار سبک زندگی، حرف‌های مهمی درباره فرزندآوری بزند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، چندی پیش در جریان گفت‌وگو با محمدرضا خوشرو مدیر شبکه نسیم درباره شایعه کنار گذاشته شدنِ مهران مدیری و «خندوانه» از تلویزیون که تکذیب شد، او درباره بازگشتِ برندهای گذشته همچون «وقتشه» به آنتن خبر داد. او اعلام کرد که به گروه سازنده اعلام شده که طرح‌شان را بیاورند که اخیراً این طرح دریافت شده است. البته براساسِ صحبت‌های خوشرو این فراخوان به مابقی برندها هم داده شده که طرح و ایده‌های خودشان را به شبکه بیاورند.

جزئیات فصل جدید «وقتشه» به روایت تهیه‌کننده

خبرنگار تسنیم در پیگیری جدید سرانجامِ‌این برند تلویزیونی به سراغِ تهیه‌کننده این برنامه رفت. برنامه‌ای که در چند سری روی آنتن رفته، دغدغه ازدواج آسان و سبک زندگی را داشته است. همان دغدغه‌مندی که کماکان ابوالفضل صفری به آن اشاره می‌کند. البته قرار است فرزندآوری به طور جدّی و ویژه به بسته اصلی طراحی و برنامه‌سازی سری جدید «وقتشه» اضافه شود.

او می‌گوید: همان‌طور که مدیر شبکه اعلام کردند طرح مفصلی ارائه شده و نسبت به گذشته طراحی پیچیده و متفاوتی داشته‌ایم. مفاهیم برنامه فارغ از سبکِ زندگی و ازدواج، به طور ویژه به سمتِ فرزندآوری خواهد رفت. با توجه به رسالت و رویکردِ تلویزیون در حوزه محتوا تغییرات عمده‌ای داشته و طرح مبسوطِ پژوهش‌محور تقدیم شده است.

صفری در پاسخ به این سؤال که چه زمانی سری جدید «وقتشه» تولید را آغاز و روی آنتن خواهد رفت، افزود: اگر در این روزها طرح و برنامه به تصمیم برسند و طرح مورد تصویب قرار بگیرد، پیش‌بینی‌مان برای شروعِ پخش در اول ربیع‌الأول خواهد بود و می‌توان رویِ برنامه حساب کرد.

او درباره تغییر در محتوا، فرم و حتی اجرایِ برنامه، توضیح داد: این برنامه در گذشته هم سِیر و فرآیند پژوهش‌محوری و متن‌محوری را در دستور کارش قرار داده و این بار هم این روند را با جدّیت و کیفیت بالاتری ادامه می‌دهد. محتوایی که مبتنی بر شکل و شمایل شبکه نسیم و وزانت و شأن خانواده‌های ایرانی خواهد بود.

تهیه‌کننده «وقتشه» تأکید کرد: برای تصمیم درباره مجری و مجریان باید منتظرِ کلیتِ نظرات تلویزیون و تیم تهیه باشیم. گزینه‌هایی داریم اما همه‌چیز منوط به این نظرات و سِیر تصویب طرح و برنامه دارد. اما برای بخش‌های مختلف برنامه مجریانی تدارک دیده‌ایم و برنامه سه مجری اصلی هم خواهد داشت.

صفری خاطرنشان کرد: برنامه هم در محتوا تغییرات کلی، ساختاری و فرمی خواهیم داشت؛ در واقع از «وقتشه» یک اسم می‌ماند و کارکرد محتوایی‌اش؛ چرا که با طرحِ ارائه شده، ساختار جدید پیدا می‌کند.

اما «وقتشه» کدام برنامه است؟

«وقتشه» عنوان برنامه‌ای است که تاکنون چند فصل آن روی آنتن رفته و فارغ از راه‌اندازی یک گفتمان پژوهشی و مطالعاتی درباره سبک زندگی، عشق و ازدواج و ترویج ازدواج ایرانی اسلامی در هدف غایی‌اش به‌دنبال فرهنگ‌سازی ازدواج آسان بود.

کاری که تلویزیون به‌صورت دیالوگی و یا گذری، نیم‌نگاهی به آن داشته اما با «وقتشه» این سیاستگذاری توجه به سبک زندگی در تلویزیون جدّی‌تر دنبال شد تا جایی که به‌تعبیر تهیه‌کننده این برنامه، مردم خصوصی‌ترین مشکلات خانوادگی‌شان را با این برنامه در میان می‌گذاشتند و حتی در آخرین فصلی که روی آنتن رفت، کارهای محتوایی ویژه‌تر و فراتر از ازدواج و به‌عبارتی جزئی‌تر به مسئله و ماجراهای خانواده‌های ایرانی پرداخته شد.

به نظر می‌رسد با توجه به تغییرات ساختار محتوایی تلویزیون و تأکید مدیر شبکه نسیم بر ارتقایِ محتوایی برندها و طراحی جدید «وقتشه» به اذعان تهیه‌کننده‌اش، مخاطب شبکه نسیم با برنامه‌ای متفاوت و مجری یا مجریانِ‌جدیدی مواجه شوند؟ آیا سازندگانِ‌برنامه به سراغِ مجری بازیگر می‌روند یا از مجریان رسانه ملّی بهره خواهند برد؟

منبع : تسنیم

انتهای پیام/

کد خبر 737040

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =