اوکراین با پذیرش شروط مسکو به جنگ پایان دهد

سخنگوی ریاست جمهوری روسیه می‌گوید اوکراین می‌تواند با برآوردن شروط مسکو به جنگ در این کشور خاتمه دهد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، سخنگوی ریاست جمهوری روسیه می‌گوید اوکراین می‌تواند با برآوردن شروط مسکو به جنگ در این کشور خاتمه دهد.

«دیمیتری پسکوف» روز سه شنبه اعلام کرد اوکراین می‌تواند قبل از اینکه فرصت از دست رود، به خصومت‌ها پایان دهد. سخنگوی کرملین تاکید کرد دولت کی یف باید به نیروهای ارتش خود دستور دهد، سلاح‌های خود را زمین گذاشته و شروط مسکو را بپذیرد.

سخنگوی کرملین افزود که اوکراین می‌تواند پیش از اینکه دیر شود (جنگ را) تمام کند. ما به دستوری به یگان‌های ملی گرا که سلاح‌های خود را زمین بگذارند، یک دستور به ارتش اوکراین برای زمین گذاشتن سلاح‌های خود نیاز داریم و شروط روسیه باید برآورده شود. (در این صورت) همه چیز می‌تواند قبل از پایان امروز خاتمه یابد.

پسکوف در واکنش به اظهارات اخیر دبیرکل ناتو در خصوص افزایش شمار نیروهای آماده باش ناتو، گفت که این بلوک در ابتدا با هدف تجاوز شکل گرفت و در حال حاضر به افشای ماهیت خود ادامه می‌دهد.

وی به خبرنگاران یادآور شد که ناتو قریب به دو دهه یا حتی بیشتر است که به نزدیک کردن نیروهای خود به مرزهای روسیه ادامه می‌دهد و ما به خوبی از این موضوع آگاه هستیم.

منبع: مهر
انتهای پیام/
کد خبر 737062

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =