دیدار سردار حاج علی فضلی با خانواده شهدای ری

عصر امروز سردار فضلی جانشین معاون هماهنگ کننده سپاه با همراهی سردار ذوالقدر فرمانده سپاه سید الشهدا ،سرهنگ قنبری فرمانده سپاه ری ، آقای اسدی حفظ و آثار سپاه سیدالشهدا (ع) ،سردار خادم الحسینی فرمانده تیپ حضرت زهرا (س) در دوران دفاع مقدس، آقای نصرالله رییس بنیاد شهید شهرستان ری و جمعی از پیشکسوتان لشگر ۱۰ سیدالشهدا (علیه السلام) با خانواده شهید امیرمنصور کاشانی ، شهیدان مهدی و محمدرضا ترامشلو و شهید ناصر احمد پور دیدار و گفتگو کرد .

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز،عصر امروز سردار فضلی معاون هماهنگ کننده سپاه ، سردار ذوالقدر فرمانده سپاه حضرت سید الشهدا(ع) استان تهران ،سرهنگ قنبری فرمانده سپاه ری ، آقای اسدی حفظ و آثار سپاه سیدالشهدا (ع) ،سردار خادم الحسینی فرمانده تیپ حضرت زهرا (س) در دوران دفاع مقدس، آقای نصرالله رییس بنیاد شهید شهرستان ری و جمعی از پیشکسوتان لشگر ۱۰ سپاه حضرت سیدالشهدا (ع) با خانواده شهیدان امیرمنصور کاشانی، مهدی و محمدرضا ترامشلو و شهید ناصر احمدپور دیدار کردند.

سردار فضلی در این دیدارهای صمیمی بیشتر پای درددل و خاطرات خانواده معظم شهدا نشست. حاج علی فضلی در دبدار اول پای صحبت های شیرین مادر شهید امیر منصور کاشانی نشست .

شهید امیر منصور کاشانی در بیست و ششم دی ۱۳۴۷، در شهرستان ری چشم به جهان گشود. پدرش محمود، مغازه‌دار بود و مادرش نرجس نام داشت. از طفولیت کارهای خلاقانه داشت.وقتی کلاس اول بود بچه ها را ظهر جمع می کرد در سالن ورزش نماز می خواندند .روحیه ایثار ،گذشت ،تقوا و عشق به اهل بیت علیه السلام در وی وجود داشت .دانش‌آموز سوم متوسطه بود. مدتی در بسیج فعالیت کرد. به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت. بیست و دوم فروردین ۱۳۶۶، با سمت معاون گردان حضرت زینب و فرمانده گروهان القاره در شلمچه بر اثر اصابت ترکش خمپاره به قلب،‌ شهید شد. مزار وی در بهشت‌زهرای شهرستان تهران قرار دارد.

در دیدار دوم به منزل شهیدان محمدرضا و مهدی ترامشلو رفت ،پدر و مادر شهید از خاطرات دوران آتش و خون گفتند .

شهید محمدرضا ترامشلو ششم بهمن ۱۳۴۵، در شهر ری چشم به جهان گشود. پدرش محمد و مادرش زرین‌تاج نام داشت. تا پایان دوره راهنمایی درس خواند. به عنوان پاسدار وظیفه در جبهه حضور یافت. سیزدهم اردیبهشت ۱۳۶۵، با سمت فرمانده گروهان در فکه توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش خمپاره به کتف و صورت، شهید شد. پیکر وی را در بهشت‌زهرای شهرستان تهران به خاک سپردند. برادرش مهدی نیز به شهادت رسیده است.

شهید مهدی ترامشلو در نوزدهمین روز پاییز ۱۳۵۰ در شهر ری، بخش قلعه نو، روستای زمان آباد دیده به جهان گشود. برادرش محمدرضا رستگاری (ترامشلو) که در اردیبهشت سال ۱۳۶۵ در فکه به شهادت رسید، مهدی هم بی تاب رفتن شد. او به دنبال علاقه فراوانی که به جنگ با دشمن داشت، به دلیل پایین بودن سن اعزام کپی شناسنامه خود را دستکاری کرد و سال تولدش را یکسال دیرتر اعلام کرد تا اعزام شود .

در بهمن ماه ۱۳۶۵، ۲ماه به طور فشرده در گردان حضرت قاسم دوره آموزش نظامی را گذراند ودر ۱۶ فروردین ۱۳۶۶ به شلمچه اعزام شد ودر حالی که تنها چهار روز به جبهه اعزام شد بود در تاریخ ۱۹ فروردین ۶۶ در شلمچه با اصابت گلوله به سرش به درجه رفیع شهادت نائل آمد و تنها ده ماه پس از شهادت برادرش به دعوت حق لبیک گفت و آسمانی شد.

11 سال به عنوان شهید گمنام از شهید مهدی ترامشلو یاد می‌شد تا آنکه در سال ۱۳۷۷ پیکرش را به خانه آوردند و در بهشت زهرا در قطعه ۲۹ به خاک سپرده شد.

در دیدار آخر به منزل با صفای شهید ناصر احمد پور رفتند و دیداری صمیمی با همسر و پنج فرزند شهید داشتند .
شهید ناصر احمدپور ساروجی دهم شهریور ۱۳۳۷، در شهر خرمشهر چشم به جهان گشود. پدرش نوروزعلی، کارمند کمرگ بود و مادرش فاطمه نام داشت. چهار ساله بود که همراه با خانواده اش به تهران مهاجرت نمود و در شهر ری اقامت گزید. وی تا پایان دوره راهنمایی درس خواند. کارمند وزارت بازرگانی بود.

سال ۱۳۵۷ ازدواج کرد و صاحب پنج پسر شد. هم اینک، فرزند اول ایشان در وزارت بازرگانی و فرزند دوم در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی راه پدر را ادامه می دهند.

در تظاهرات و راهپیمائیها عیه رژیم ستم شاهی فعالانه شرکت می نمود و پس از پیروزی انقلاب اسلامی به عنوان یک بسیجی مبارز و خیر از تلاش برای استقرار جمهوری اسلامی ایران دست بر نداشت.

بسیج مسجد باب الحوائج شهر ری را بنیان گذاشت ، به عنوان رئیس شورای اسلامی محل انتخاب گردید. و از اعضای قعال بسیج ناحیه مقاومت (مقداد) بود.

دیدار سردار حاج علی فضلی با خانواده شهدای ری

او به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت. بیست و سوم اردیبهشت ۱۳۶۵، با سمت فرمانده گردان در فکه توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش خمپاره به پهلو و گردن، شهید شد.

دیدار سردار حاج علی فضلی با خانواده شهدای ری

انتهای پیام/*

کد خبر 737081

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =