اصلاح طرح شفافیت قوای سه‌گانه برای تامین نظر شورای نگهبان

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور در مجلس با اشاره به پایان بررسی ایرادات شورای نگهبان درباره طرح شفافیت قوای سه گانه گفت: این طرح در نشست علنی پس از هفته سرکشی نمایندگان به حوزه انتخابیه بررسی می‌شود.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، علی حدادی سخنگوی کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست روز گذشته کمیسیون متبوعش، گفت: نشست دیروز کمیسیون که با حضور آقای طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان برگزار شد، با دستور بررسی ایرادات این شورا به طرح شفافیت قوای سه‌گانه و دستگاه های اجرایی و نهادها، دنبال شد.

وی با بیان اینکه ایرادات شورای نگهبان درباره طرح مذکور به کارگروه تخصصی رفته بود که بعد از اصلاح در صحن کمیسیون بررسی و نهایی شد، خاطرنشان کرد: بخشی از ایرادات مربوط به اصلاح عبارتی بود که انجام شد. همچنین برخی از نهادها و سازمان ها نیز دارای جلسات محرمانه و طبقه بندی شده بودند که در طرح آمده بود و مورد ایراد شورای نگهبان قرار گرفته بود که در کمیسیون اصلاح شد.

حدادی، عنوان کرد: نهادهایی همچون شورای عالی امنیت ملی و شوراهای تأمین پیش از این به دلیل حساسیت جلسات آنها، در صحن علنی از فهرست این قانون حذف شده بود اما برخی جلسات نیز مد نظر شورای نگهبان قرار داشت که در جلسه کمیسیون حذف شد همچنین مواردی درباره قوه قضائیه و دولت مورد ایراد شورا بود که برطرف شد.

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها مجلس، گفت: بعد از تصویب اصلاح ایرادات، گزارش کمیسیون به هیئت رئیسه مجلس ارائه شد و قرار است در جلسه علنی پس از سرکشی نمایندگان به حوزه انتخابیه، طرح مذکور مورد بررسی قرار گیرد.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/*

کد خبر 737168

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =