سردار ذوالقدر مطرح کرد:

آمریکا؛ ناقض بزرگ حقوق بشر در خاورمیانه و جهان

فضای مجازی فضای عقیده، مبارزه، حق و دفاع از مظلوم است
کد خبر 737187
۸ تیر ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۸
آمریکا؛ ناقض بزرگ حقوق بشر در خاورمیانه و جهان

فرمانده سپاه حضرت سیدالشهداء (ع) استان تهران گفت: آمریکا ناقض بزرگ حقوق بشر در خاورمیانه و جهان به شمار می‌رود.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، سردار احمد ذوالقدر عصر امروز در نشست برخط افشای حقوق بشر آمریکایی با بزرگداشت سالروز شهادت شهدای مظلوم هفت تیر، اظهار کرد: این حادثه یکی از بزرگترین ظلم‌هایی بود که اگر برای هر کشور دیگری اتفاق می‌افتاد، نمی‌توانست خود را سر پا نگه دارد، اما مردم و مسوولان ما توانستند از این موضوع عبور کنند.
وی با تاکید بر اینکه بشر نیاز به زیست جمعی و ارتباط دارد، اظهار کرد: بشر از ابتدای خلقت در طول تاریخ دائم در حال ارتباط بوده، از دیگر ویژگی‌های انسان تلاش برای آگاهی از رخدادها، اخبار و وقایع در فراسوی مرزها است.
فرمانده سپاه حضرت سیدالشهداء (ع) استان تهران علم را از دیگر ویژگی‌های انسان برشمرد و خاطرنشان کرد: هیچ حد وقفی برای یادگیری و فراگیری علوم بشر دیده نشده و آموزش او بی‌نهایت است.
سردار ذوالقدر به توانمندی‌های خارق‌العاده انسان‌ها در فراگیری علوم دریایی، ریاضی، عمرانی، معماری و ... اشاره و تاکید کرد: البته در مواردی برخی انسان‌ها توانایی‌های خود در حوزه‌های علمی را در مسیری ناصحیح به کار می‌گیرند که در خدمت بشر نیست.
وی در ادامه به نقش جنگ عملیات‌های روانی در فضای امروزی پرداخته و افزود: اگر چه علوم عمدتا در راستای خدمت به بشر به کار گرفته می‌شود، اما گاهی استفاده‌های ناصحیح و در تناقض با ماهیت و واقعیت علوم از آن‌ها استفاده می‌شود.
فرمانده سپاه حضرت سیدالشهداء (ع) استان تهران ادامه: فضای مجازی به واسطه گستردگی ایفای نقش در زندگی روزمره بشر به فضایی حقیقی تبدیل شده، به گونه‌ای که فضای رزم، عقیده، ایمان، مبارزه، صلح، حق و دفاع از مظلوم است.
سردار ذوالقدر با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) به واسطه بسیج امنیت ملی را با مردم گره زد، گفت: ارائه حق و دفاع از آن و رسیدگی به مظلومان، فقرا و ضعفا جزو وظایف همه مسلمانان است.
وی اظهار کرد: خداوند متعال که آفریدگار انسان، موجودات و عالم هستی است، راه را برای ما نشان داده و در کتابی راهنما همه حقوق بشر را مشخص کرده است.
فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا (ع) استان تهران با تاکید بر اینکه بهترین حقوق بشر در کتاب آسمانی قرآن آمده است، بیان کرد: این در حالی است که برخی انسان‌ها حقوق برخی دیگر را تضییع می‌کنند، به طور مثال مردم مظلوم یمن به واسطه احقاق حق تعیین تکلیف و تاثیرگذاری در کشور خود به خاک و خون کشیده می‌شوند.
سردار ذوالقدر تصریح کرد: آمریکایی‌ها طی سالیان مختلف حضور در خاورمیانه حقوق ناحقی را برای خود تعریف کرده و به این بهانه حقوق ملت‌ها و کشورها را برای تحقق اهداف خود تضییع می‌کنند.
وی با تاکید بر اهمیت نقش و تاثیرگذاری فعالان فضای مجازی در رویارویی با ناقضان حقوق بشر و فعالیت در حوزه تبیین و روشنگری، افزود: فعالان این عرصه در راستای احیای حق، مبارزه با ظلم و رساندن پیام مظلوم به گوش جهانیان تلاشی مضاعف داشته باشند.
انتهای پیام/*

کد خبر 737187

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =