شهرستان فیروزکوه دارای ظرفیت های متعددی است/ضرورت فعال شدن ظرفیت های صنعتی

فرماندار شهرستان فیروزکوه در جمع روحانیون این شهرستان گفت: بر اساس مزیت های رقابتی موجود در شهرستان ما در حوزه کشاورزی، صنعت و دامپروری پتانسیل های خوبی داریم.

به گزارش خبرنگار شبکه خبری تهران نیوز، محمد حیدری منش، فرماندار شهرستان فیروزکوه در جمع روحانیون این شهرستان با اشاره به اینکه شهرستان فیروزکوه دارای ظرفیت های متعددی است، تاکید کرد: بر اساس مزیت های رقابتی موجود در شهرستان ما در حوزه کشاورزی، صنعت و دامپروری پتانسیل های خوبی داریم که با تمرکز بر این ظرفیت ها می توان اقدامات ارزشمندی را در حوزه اقتصادی و نهادینه سازی فرهنگ بومی در سطح شهرستان انجام دهیم.

دکتر حیدری منش اشاره داشت: در حوزه علم و پژوهش که یکی از موضوعات بیانیه گام دوم است، با برنامه ریزی در راستای ایجاد هیئت های اندیشه ورزی بر مبنای فرمایش مقام معظم رهبری برای جلب مشارکت مردم در تصمیم گیری و همچنین تصمیم گیری بر مبنای خرد جمعی اقدام گردید و هماهنگی اولیه برای برگزاری اولین همایش علمی توسعه شهرستان فیروزکوه انجام شد.

ایجاد کارگروه های موضوعی در سطح شهرستان فیروزکوه جزو برنامه هاست

فرماندار فیروزکوه افزود: ایجاد کارگروه های موضوعی در سطح شهرستان فیروزکوه جزو برنامه هاست تا مسائل دسته بندی و راهکارها شناسایی شود.

حیدری منش در خصوص توصیه اقتصاد بیانیه گام دوم اظهار داشت: در حوزه اقتصاد در سطح شهرستان مشکلات مختلفی را در حوزه صنعت،بروکراسی های زاید اداری داریم که باید تلاش کنیم که این امر کاهش یابد.

وی یاداورشد: کارگروهی را برای ایجاد توسعه صنعتی در سطح شهرستان شکل دادیم که هدف ایجاد زمینه برای دعوت سرمایه گذاران و برنامه ریزی برای تسهیل فرایند ایجاد صنعت و هماهنگی در راستای برگزاری دوره ای ستاد تسهیل صنعت و رفع موانع تولید است.

باید ظرفیت های صنعتی شهرستان را فعال کنیم

فرماندار فیروزکوه با اشاره به تشکیل اولین جلسه ستاد رفع موانع تولید در هفته اخیر، بیان داشت: در قالب کارگروه از صنایع بازدید شد و هدف بر این گذاشته شده که ظرفیت های صنعتی شهرستان را فعال کنیم.

وی همچنین عنوان کرد: معافیت مالیاتی برای صنایع شهرستان با توجه به شعاع ١٢٠ کیلومتر از مطالبات اصلی مردم بود که بحمدالله در هفته گذشته مصوبه هیئت دولت توسط استاندار محترم دریافت و این کار پایه گذاری شد.

حیدری منش ادامه داد: تمرکز بر توسعه بوم گردی، توسعه کشاورزی و ایجاد زیرساخت های هدایت آب و آبرسانی کشاورزی از جمله برنامه های دولت در شهرستان است.

وی با بیان اینکه در حوزه سبک زندگی اسلامی بر مبنای نگاه قرارگاه عفاف و حجاب در سطح شهرستان برای دستگاه های مختلف وظایف مختلفی تعریف شده گفت: ستاد احیای امربه معروف و نهی از منکر بعنوان عنصر مهم این قرارگاه است و ظرفیت های لازم را برای این امر مهم تامین خواهیم کرد.

فرماندار شهرستان فیروزکوه در پایان در خصوص آخرین توصیه بیانیه گام دوم عنوان کرد: در توسعه شفافیت و مبارزه با فساد در شهرستان فیروزکوه تمرکز را بر حفظ بیت المال قرار دادیم؛ از رانت خواری و ویژه خواری جلوگیری می کنیم و این جزو برنامه های اصلی ماست.

از ظرفیت های هیئات مذهبی در تبلیغ تعالیم ناب تشیع استفاده نشده است

وی افزود: از ظرفیت هیئت های مذهبی شهرستان فیروزکوه در راستای نهادینه سازی فرهنگ انقلابی و تبلیغ تعالیم ناب تشیع در سطح محیط شهرستان بخوبی استفاده نشده و باید بنا را بر این گذاشت که تمهیدات لازم را برای این امر مهیا سازیم.

حیدری منش همچنین در خصوص توصیه اقتصاد بیانیه گام دوم اظهار داشت: در حوزه کمک به اقتصاد در سطح شهرستان مشکلات مختلفی را در حوزه صنعت،بروکراسی های زاید اداری داریم که باید تلاش کنیم که این امر بهبود یابد؛ کارگروهی را برای ایجاد توسعه صنعتی در سطح شهرستان شکل دادیم که هدف ایجاد زمینه برای دعوت سرمایه گذاران و برنامه ریزی برای تسهیل فرایند ایجاد صنعت و هماهنگی در راستای برگزاری دوره ای ستاد تسهیل صنعت و رفع موانع تولید است.

فرماندار شهرستان فیروزکوه با اشاره به تشکیل اولین جلسه ستاد رفع موانع تولید در هفته اخیر، بیان داشت: در قالب کارگروه از صنایع بازدید شد و هدف بر این گذاشته شده که ظرفیت های صنعتی شهرستان را فعال کنیم؛ پیگیری ایجاد زیرساخت های توسعه ای شهرک صنعتی از جمله مواردی است که باید در نظر داشت؛ که ایجاد پست ۶٣ به ٢٠ و تامین منابع آبی آن کارهایی است که در رساتای بهبود فضا برای صنعت و ایجاد اشتغال شکل گرفته و با تاکید بر اشتغال اباحی گری از بین رود.

معافیت مالیاتی برای صنایع شهرستان از مطالبات اصلی مردم بود

وی همچنین عنوان کرد: معافیت مالیاتی برای صنایع شهرستان با توجه به شعاع ١٢٠ کیلومتر از مطالبات اصلی مردم بود که بحمدالله در هفته گذشته مصوبه هیئت دولت توسط استاندار محترم دریافت شد و این کار پایه گذاری شد.

حیدری منش ادامه داد: تمرکز بر توسعه بوم گردی برای ضابطه مند شدن گردشگری در شهرستان از جمله برنامه ها است؛ مشکل در بحش گردشگری این است که گردشگری ما بی ضابطه است و متاسفانه برخی گردشگران شهرستان را حیاط خلوت در نظر می گیرند و لذا باید این امر ضابطه مند شود و پیوست فرهنگی داشته باشیم و بر اساس آن دستگاه های مرتبط با گردشگری فعالیت نمایند.

فرماندار فیروزکوه بیان داشت: توسعه کشاورزی و ایجاد زیرساخت های هدایت آب و آبرسانی کشاورزی از جمله برنامه های دولت در شهرستان است؛ در حوزه سبک زندگی اسلامی بر مبنای نگاه قرارگاه عفاف و حجاب در سطح شهرستان برای دستگاه های مختلف وظایف مختلفی را در نظر گرفته شده که ستاد احیای امربه معروف و نهی از منکر بعنوان عنصر مهم این قرارگاه است.

از رانت خواری و ویژه خواری جلوگیری می کنیم

حیدری منش تاکید کرد: در حوزه گردشگری در هفته گذشته در منطقه گردشگری تنگه واشی اقدام های لازم را برای حضور گروه های فرهنگی در قالب بسیج سازماندهی شد؛ تا اقامه نماز و پخش اذان در مناطق گردشگری و اقدامات فرهنگی در سطح مناطق گردشگری شکل گیرد.

وی افزود: تمرکز بر نهادینه شدن باورهای دینی در سطح دانش آموزان با استفاده از ظرفیت آموزش و پرورش نیز از جمله همین برنامه هاست.

فرماندار شهرستان فیروزکوه در خصوص آخرین توصیه بیانیه گام دوم عنوان کرد: در توسعه شفافیت و مبارزه با فساد در شهرستان فیروزکوه تمرکز را بر حفظ بیت المال قرار دادیم و از رانت خواری و ویژه خواری جلوگیری می کنیم و این جزو برنامه های اصلی ماست.

انتهای پیام/*

انتهای پیام/*

کد خبر 738607

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =