تخصیص ۴ هزار میلیارد تومان به طرح دارویار

رئیس امور سلامت و رفاه اجتماعی سازمان برنامه و بودجه از تخصیص ۴ هزار میلیارد تومان از محل هدفمندی یارانه‌ها به طرح دارویار خبر داد و گفت: ٢ هزار میلیارد تومان از این رقم امروز به سازمان‌های بیمه‌گر پرداخت می‌شود.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، رضا عوض پور، رئیس امور سلامت و رفاه اجتماعی سازمان برنامه و بودجه از پرداخت و تخصیص ۴ هزار میلیارد تومان به طرح ملی دارویار خبر داد و گفت: برای آن که چرخه تامین دارو و تجهیزات پزشکی با اصلاح سیاست‌های ارزی و اجرای طرح دارویاری دچار مشکل نشود، تصمیم گرفتیم تا پیش پرداختی تخصیص دهیم. در این زمینه مطابق نظر وزارت بهداشت حدود ۴ هزار میلیارد تومان از محل هدفمندی یارانه‌ها پیش بینی کرده‌ایم که دستور تخصیص آن صادر شده است.

رئیس امور سلامت و رفاه اجتماعی سازمان برنامه و بودجه ادامه داد: امروز ٢ هزار میلیارد تومان از این رقم و اوایل هفته آینده ٢ هزار میلیارد تومان مابقی پرداخت می‌شود. سازمان‌های بیمه گر به نسبت سهم جمعیت تحت پوشش دریافتی خواهند داشت. این رقم علی الحساب پرداخت می‌شود و در ماه‌های آینده پرداختی طرح دارویار به سازمان‌های بیمه گر عملکردی و بر اساس سامانه تی تک خواهد بود.

طرح ملی دارویار از ٢٣ تیر آغاز شده است؛ این طرح به منظور اصلاح سیاست‌های ارزی دارو اجرایی شده و هدف آن منطقی شدن قیمت دارو، رسیدن یارانه دارو به دست مصرف کننده اصلی و افزایش پیدا نکردن پرداختی از جیب مردم است.

در این طرح ٣۶۶ قلم داروی ضروری یارانه سلامت می‌گیرند و ١١٩ قلم داروی بدون نسخه که پیش از این تحت پوشش بیمه نبوده اند، تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/

کد خبر 738926

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =