کد خبر 740045
۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۰
تخریب صدها واحد مسکونی و هزاران هکتار اراضی باغی و کشاورزی

در پی سیلاب اخیر در سراسر کشور شهرستان شرق استان تهران نیز دچار آسیب‌های جدی شدند که بر اساس آمارها روستای مزداران شهرستان فیروزکوه بیشترین آسیب را دارد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، سرویس اجتماعی: در پی سیلاب اخیر در سراسر کشور، شهرستان‌های شرق استان تهران نیز دچار خسارت های سنگینی شدند به طوریکه برخی مناطق سیل‌زده همچنان در حال پاکسازی هستند.

به گفته فرماندار شهرستان فیروزکوه در پی جاری شدن سیل در دهستان حبله‌رود این شهرستان ۶۰۰ هکتار از باغات، ۲۰۰ هکتار اراضی کشاورزی، ۲۵ رأس دام سبک، ۳۰ کیلومتر جاده بین مزارع و ۲۰ واحد مرغداری دچار آسیب شده است.

همچنین در روستای مزداران در این شهرستان ۱۲۰ واحد مسکونی به طور کامل تخریب شده و تعداد قابل توجهی از منازل مسکونی نیز دچار خسارات سنگینی شده‌اند.

در روستای آتشان ۲۱ واحد مسکونی نیاز به تعمیر اساسی و ۵ واحد نیاز به بازسازی دارد، ۱۱۰ دستگاه خودروی سواری آسیب دیده و برخی از آثار باستانی نیز در این روستاها دچار خسارت شده‌اند.

در سیل اخیر در شهرستان فیروزکوه ۲۰۲۴ کیلومتر از راه‌های روستایی دچار آسیب شده و تاکنون ۷۰ درصد زیرسازی راه‌ها تخریب شده است.

زیرساخت‌هایی همچون آب، برق و گاز در این مناطق آسیب جدی دیده و در برخی مناطق نیازمند بازسازی و یا ترمیم است.

همچنین در شهر رودهن از شهرستان دماوند سیل در مسیر خود به باغات، اراضی کشاورزی، دامداری‌ها، اماکن مذهبی، منازل مسکونی، جاده‌ها، زیر ساخت‌ها، انشعابات آب، برق، گاز و مخابرات و همچنین ۱۵ دستگاه خودرو آسیب بسیار سنگینی وارد کرده است.

در چندین نقطه از شهر رودهن شاهد وقوع سیل مخرب بودیم، به طوریکه طبقات همکف چندین مجتمع مسکونی در شن و ماسه ناشی از سیل مدفون و جاده‌های دسترسی در روستاها و شهرهای رودهن و آبعلی به ویژه جاده هراز کاملاً مسدود شد.

در شهرستان پردیس به گفته معاون فرماندار این شهرستان علاوه بر وارد آمدن خسارت به چندین دستگاه خودرو سواری، ۱۰ منزل مسکونی نیز آسیب دیده‌اند که غالبا بافت‌های فرسوده داشته‌اند.

همچنین در این شهرستان ۲۰ زمین کشاورزی و باغ در جریان وقوع سیلاب اخیر دچار خسارت و زیان شده‌اند.

علاوه بر این خسارت‌ها، آمار تلفات جانی در سیل اخیر نیز قابل توجه بود به طوریکه استان تهران بیشترین میزان فوتی‌های سیل اخیر در کشور را به نام خود ثبت کرد.

بنابر گزارش‌های واصله خدمت‌رسانی در هر سه شهرستان به مناطق سیل‌زده همچنان به همت مسئولان، نیروهای جهادی، بسیج، سپاه، نیروهای نظامی و انتظامی و گروه‌های مردمی ادامه دارد تا شرایط زندگی مردم به وضعیت عادی بازگردد.

انتهای پیام/*

کد خبر 740045

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =