موفقیت آسیایی و جهانی تکواندوکاران حاصل زحمات پولادگر است

سرمربی سابق تیم ملی تکواندو با تأکید بر اینکه موفقیت تکواندوکاران در آسیا و جهان حاصل زحمات پولادگر است، گفت: تاکنون چیزی از ساعی ندیده‌ایم.

مرتضی کریمی، سرمربی سابق تیم ملی تکواندو در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس ورزشی شبکه خبری تهران‌نیوز با اشاره به کسب دو مدال طلا و دو مدال برنز در نخستین روز بازی‌های کشورهای اسلامی از سوی تکواندوکاران کشورمان (حسین لطفی و ناهید کیانی دارنده مدال طلا و نسترن ولی‌زاده و مهدی حاج‌موسایی دارنده مدال برنز) اظهار کرد: کیانی در یک سال گذشته نشان داده که عملکرد رو به رشدی داشته و از تجربیات لازم برخوردار شده، به طوری که در مسابقات قهرمانی آسیا موفق شد مدال طلا را به دست آورد.


بیشتر بخوانید:

هادی ساعی رییس جدید فدراسیون تکواندو


وی اضافه کرد: در صورتی که چنین روند کیانی تداوم یابد قادر خواهد بود در مسابقات جهانی و المپیک روی سکو قرار بگیرد، البته کسب سهمیه المپیک بسیار دشوار است و در اینصورت می‌تواند در المپیک حرف‌های بسیاری برای گفتن داشته باشد.

سرمربی سابق تیم ملی تکواندو با اشاره به عملکرد حسین لطفی در بازی‌های کشورهای اسلامی نیز بیان کرد: لطفی زحمات زیادی کشیده و مدال آسیایی را دارد، البته طی ماه‌های گذشته به‌دلیل مصدومیت نتوانست آنطور که باید و شاید بدرخشد، اما در بازی کشورهای اسلامی اوج گرفت، امیدوارم لطفی در المپیک نیز بدرخشد.

کریمی با بیان اینکه تکواندوی ایران از جوانان خوبی برخوردار است که باید به آنان بها داده شود، ادامه داد: فدراسیون تکواندو باید به جوانان فرصت درخشش در لیگ را بدهد تا جوانان بیشتری در تیم ملی داشته باشیم.

وی با تحسین عملکرد تیم ملی نوجوانان تکواندو در مسابقات جهانی صوفیه بلغارستان، ادامه داد: کسب چهار مدال طلا از پنج مدال ممکن نشان از عملکرد مناسب تکواندوکاران بود و ظرفیت بالای تکواندو را در دنیا به معرض نمایش گذاشت.

سرمربی سابق تیم ملی تکواندو در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به عملکرد ساعی به‌عنوان رئیس فدراسیون تکواندو و انتقاد باقری معتمد قهرمانی پیشین تکواندو از مدیریت ضعیف ساعی، افزود: فعلاً چیزی از ساعی ندیدم که بخواهم تعریف و تمجید کنم.

کریمی متذکر شد: ساعی نیروهای جوانی را در فدراسیون تکواندو به کار گرفته، اما برای نتیجه‌گیری هنوز زود است، موفقیت نوجوانان و جوانان تکواندو در آسیا و جهان حاصل زحمات مدیریت پولادگر است و رئیس فعلی فدراسیون تکواندو باید مدیران قوی را در فدراسیون به کار بگیرد، بنابراین عیار ساعی باید در مسابقات جهانی و المپیک مشخص خواهد شد.

انتهای پیام/*

کد خبر 740450

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =