تخریب ۲۱ فقره ساخت و ساز غیرمجاز و آزادسازی ۳۷ هزار مترمربع از زمین‌های کشاورزی در قلعه نو

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ری از تخریب ۲۱ فقره ساخت و ساز غیرمجاز و آزادسازی ۳۷ هزار مترمربع از زمین‌های مرغوب کشاورزی در بخش قلعه نو این شهرستان خبر داد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، جبرائیل برادری روز پنجشنبه اظهار داشت: در راستای اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون اصلاحی قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها، ۲۱ فقره ساخت و ساز غیرمجاز روز گذشته در روستای قلعه نو از توابع شهرستان ری تخریب شد.

وی با بیان اینکه اداره جهاد کشاورزی نظارت بر ساخت و سازهای غیر مجاز را در سال جاری تشدید کرده است، افزود: عملیات تخریب این ساخت و سازهای غیرمجاز با دستور قضایی اجرا که براساس آن ۳۷ هزار متر از زمین‌های مرغوب کشاورزی آزادسازی شد.

برادری ادامه داد: کار قلع و قمع این ساخت و سازها با حضور عوامل نیروی انتظامی، جهاد کشاورزی، نمایندگان دادستانی، بخشداری و شهرداری بخش قلعه نو انجام شد.

این مسئول خاطرنشان کرد: با توجه به‌ صراحت و قاطعیت دستگاه قضا و عزم راسخ جهاد کشاورزی در برخورد با اخلالگران، پیشگیری از ساخت‌ و سازهای غیرمجاز برای حفظ زمین های ارزشمند زراعی و باغ‌ها و جلوگیری از سوءاستفاده دلالان با جدیت در دستور کار قرار دارد.

برادری از همه مالکان و کشاورزان خواست که قبل از هرگونه اقدامی در زمینه ساخت و ساز در زمینهای کشاورزی با مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مکاتبه داشته باشند.

سال گذشته با قلع و قمع ۶۳۴ مورد، ۱۰۷ هکتار از زمین‌های مرغوب کشاورزی شهرستان ری آزادسازی شد.

شهرستان ری (به مرکزیت شهرری) در جنوب استان تهران واقع شده که دارای پنج شهر شهرری، باقرشهر، کهریزک، قیامدشت و حسن آباد و چهار بخش مرکزی، کهریزک، فشافویه، خاوران و قلعه نو است.

بخش قلعه نو از توابع شهرستان ری در ۲۰ کیلومتری جنوب ری و در مسیر جاده ورامین قرار دارد.

کد خبر 740573

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =