کد خبر 740600
۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۵
غربی‌ها با اختلال در روند مذاکرات به دنبال امتیازند

یک کارشناس سیاسی با تأکید بر اینکه غربی‌ها با اختلال در روند مذاکرات هسته‌ای دنبال امتیاز هستند، گفت: غرب و آمریکا برای تضییع حق مسلم ایران در داشتن فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای همه کار کردند، اما موفق نشدند.

صادق‌علی رنجبر، کارشناس سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سیاسی شبکه خبری تهران‌نیوز با اشاره به مذاکرات هسته‌ای میان ایران و ۱ + ۴ اظهار کرد: غرب از ابتدای آغاز مذاکرات هسته‌ای همواره تلاش داشته در مسیر مذاکرات سنگ‌اندازی کند و برای تضییع حق مسلم ایران در داشتن فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای همه کار کرد، اما موفق نشد.


بیشتر بخوانید:

اگر مجبور شویم عطای مذاکره را به لقایش خواهیم بخشید


وی اضافه کرد: غرب در حالی از داشتن ایران به حقوق مسلم هسته‌ای خود ممانعت می‌کند که رژیم صهیونیستی دارای ده‌ها کلاهک هسته‌ای است و آمریکا و غرب همواره از این رژیم جعلی حمایت کرده‌اند، در حالی که رژیم صهیونیستی خطری برای امنیت جهان به شمار می‌رود.

این کارشناس سیاسی عنوان کرد: برجام برای این شکل گرفت که تحریم‌ها علیه ایران را به طور کامل رفع کند، اما آمریکا به صور یک‌جانبه و غیرقانونی از این توافق خارج شد، بدون اینکه غربی‌ها معترض این موضوع باشند.

رنجبر یادآور شد: اروپایی‌ها در دور تازه مذاکرات هسته‌ای باید تضمین کتبی به ایران بدهند که همچون آمریکا نتوانند از آن توافق خارج شوند و در مقابل تمامی تحریم‌ها را لغو کنند.

وی متذکر شد: سران غربی در حالی از توافق با ایران خبر می‌دهند که این یک دروغ شاخ‌دار است و غربی‌ها تلاش دارند توپ را به زمین ایران بیندازند تا اینطور وانمود کنند که ما به وظایف خود عمل کردیم و حال نوبت ایران است.

این کارشناس سیاسی متذکر شد: «تأمین انرژی» و «توسعه دانش علمی» دو بُعدی است که ایران برای دستیابی به آن نیازمند داشتن فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای است، چطور آمریکایی‌ها و هم‌پیمانانشان به دانش هسته‌ای نیاز داشتند و ما نداشته باشیم؟!

رنجبر تبیین کرد: دولتمردان غربی چاره‌ای جز به رسمیت شناختن حقوق هسته‌ای ایران ندارند و باید در این راستا تضمین لازم را به ایران بدهند.

انتهای پیام/*

کد خبر 740600

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =