۱۱۰۰ کیلومتر فیبر نوری با حمایت دولت در کرمان اجرا می‌شود

مشاور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از اجرای هزار و ۱۰۰ کیلومتر فیبرنوری با حمایت دولت در استان کرمان طی آینده‌ای نزدیک خبر داد.

به گزارش شبکه خبری تهران‌نیوز، ایرج روحی اظهار کرد: این میزان فیبر نوری با هدف بهبود زیرساخت‌های ارتباطی استان کرمان، در شهرستان‌های این استان پهناور اجرا خواهد شد.

وی عنوان کرد: همکاری فرمانداری، بخشداری و دهیاری‌ها در خصوص تعامل و تسریع فیبررسانی و توسعه خدمات ارتباطی روستاها ضروری است.

روحی ادامه داد: برابر بند ح تبصره هفت قانون بودجه ۱۴۰۱ کل کشور، اداره کل راه و شهرسازی و شرکت توزیع برق موظف هستند؛ زیرساخت‌هایی از قبیل تیرهای انتقال و مسیر جاده را جهت اجرای فیبر نوری را در اختیار شرکت مخابرات قرار دهند.

مشاور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه این جلسه درخصوص بررسی تکمیل تکنولوژی و توسعه و ایجاد سایت‌های جدید همراه اول مربوط به استان کرمان با حاضرین به گفت و گو پرداخت.

جلسه بررسی وضعیت ارتباطی استان کرمان، با حضور مهندس ایرج روحی، مشاور وزیر ارتباطات و مجری طرح خدمات عمومی اجباری ارتباطات و فناوری اطلاعات روستایی (USO)، معاونت شبکه و مهندس شهدادی از مدیران همراه اول جمعی از مدیران مخابرات منطقه کرمان در محل سالن ویدئوکنفرانس مخابرات منطقه کرمان شامگاه پنجشنبه ۲۰ مرداد ماه برگزار شد.

منبع: مهر

انتهای پیام/*

کد خبر 740609

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =