نبرد «سیف‌القدس» آرزوی صهیونیست‌ها را بر باد داد

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران گفت: در سال 2021 میلادی مقاومت فلسطین مقاومت خود را برابر رژیم صهیونیستی به نام «سیف‌القدس» آغاز کرد که این جنگ موجب نابودی آرزوهای رژیم صهیونیستی شد.

به گزارش خبرنگار سرویس سیاسی شبکه خبری تهران‌نیوز، «ناصر ابو شریف»، نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران، در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه امروز (21 مرداد) تهران با اشاره به اینکه در سالگرد شهادت حضرت امام حسین (ع)و انقلابش، ملت فلسطین نبرد بسیار بزرگی را با رژیم صهیونیستی انجام داد، گفت: در سال 1967 میلادی رژیم صهیونیستی نبردی را علیه چهار کشور عربی آغاز کرد و توانست جولان کرانه باختری نوار غزه و صحرای سینای مصر را اشغال کند.

ابوشریف افزود: اما پس از آن بود که ملت فلسطین انتفاضه خود را آغاز کردند و در انتفاضه اول وحدت خود را به نمایش گذاشتند و انقلاب خود را انجام دادند و توانستند هیبت این رژیم اشغالگر را بشکنند.

وی افزود: در انتفاضه دوم مردم فلسطین توانستند رعب و وحشت را به دل رژیم وارد کنند بگونه‌ای که این رژیم مجبور شد خود را در دیوار حائل محاصره کند و همچنین مجبور شد در سال 2000 میلادی از لبنان و در سال 2005 میلادی از غزه خارج شود.

وی در ادامه گفت: همانطور که عرض کردم در سال 2002 میلادی رژیم صهیونیستی مجبور شد خودش را محاصره کند به این صورت که دیواری به نام دیوار حائل را به دور خودش کشید. در سال 2006 میلادی وارد جنگ با حزب الله شد که هدف از آن تحقق طرح خاورمیانه جدید بود، اما در برابر مقاومت اسلامی لبنان با شکست مواجه شد و پس از 33 روز نبرد مجبور شد شکست را بپذیرد و از این جنگ خارج شود.

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران در ادامه با اشاره به اینکه پس از آن رژیم صهیونیستی وارد چند جنگ علیه نوار غزه شد، افزود: نوار غزه ای که به ظاهر مساحت آن کوچک است، اما اراده اش وحدت مردمش و قدرتش بسیار بزرگ است. در سال 2008 اولین جنگ بود. پس از آن در 2012 و 2014 اما در تمام این جنگ ها با شکست مواجه شد و هیچیک از اهدافش محقق نشد.

وی تصریح کرد: در سال 2021 میلادی مقاومت فلسطین مقاومت خود را در برابر رژیم صهیونیستی آغاز کرد که نام آن «سیف‌القدس» بود. این جنگ باعث شد آرزوی رژیم صهیونیستی به باد رود و نابود شود. حتی رهبران صهیونیستی نیز به این مسئله باور دارند و به آن اعتراف کردند. مانند «ایهود باراک» که مقاله ای نوشت و در آن آرزو کرد که ای کاش رژیم صهیونیستی بتواند 80 سال دوام بیاورد. همچنین نتانیاهو، بنت و گانتس، همه اعتراف کرده اند که رژیم صهیونیستی در آستانه پایان خود قرار دارد.

ابوشریف تاکید کرد: در واقع نبرد سیف‌القدس باعث وحدت میان تمام گروه های فلسطینی شد. بویژه که رژیم صهیونیستی همواره تلاش کرد که مردم فلسطین را تجزیه کند و بین آنان تفرقه اندازد اما خوشبختانه این نبرد موجب وحدت مردم فلسطین شد.

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران ادامه داد: جنبش جهاد اسلامی فلسطین پس از پایان نبرد سیف القدس کار پیشرفت کرانه باختری را آغاز کرد. کرانه باختری یکی از مهمترین صحنه های مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی است.

ابوشریف تصریح کرد: جنبش جهاد فلسطین با تمام امکاناتش به تقویت کرانه باختری در زمینه نظامی پرداخت. خوشبختانه این تلاش ها ثمر داد و گردان جنین تشکیل شد که این گردان به تدریج به سایر مناطق گسترش یافت و اینگونه بود که رژیم صهیونیستی در برابر جنبش جهاد اسلامی فلسطین دچار جنون شد و این رژیم را در تمام سطوح نظامی و امنیتی تحت فشار قرار داد و اقدام به بازداشت اعضای آن کرد.

تکمیل می شود...

انتهای پیام/*

کد خبر 740619

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =