قیام امام حسین (ع) یک منطق جهان اسلام  است

امام جمعه قرچک گفت: منطق امام حسین (ع) یک منطق قلبی و عملی برای جهان اسلام است، امروز می بینم منطق حضرت جهانی شده است.

به گزارش خبرنگار شبکه خبری تهران نیوز،حجت الاسلام والمسلمین اسماعیلی امام جمعه شهرستان قرچک در خطبه‌های این هفته شهرستان قرچک اظهارداشت: قیام امام حسین (ع) بسیار بی نظیر بوده است، یکی از مشکلات اسلام نبود سرپرستان و حاکمان الهی و صالح بود، غدیر ضامن سلامت دین اسلام بود که کنار گذاشته شد، هدف امام حسین (ع) نیز زنده نگهداشتن غدیر بود.

وب افزود: یکی از اهداف انقلاب اسلامی برپایی حاکمیت صحیح اسلامی برمبنای اسلام ناب محمدی (ص) حاکمیتی که بر مبنای تفکر علوی و اجرای حقیقی غدیر باشد.

امام جمعه شهرستان قرچک: اگر ما دغدغه‌ی دین نداشته باشیم عبادات ما و عزاداری های ما فایده ای نخواهد داشت، معیار و میزان باید خدا، پیامبر و ائمه اطهار باشند لذا طبق دستورات آنان برای دین‌مان دغدغه داشته باشیم.

اسماعیلی با تشکر از مجالس عزاداری در شهرستان قرچک گفت: بسیار آبرومندانه و باشکوه دسته های عزاداری سیدالشهداء در سطح شهرستان قرچک پرشور از سال های قبل انجام شد و این نشان امام حسینی بودن و ماندن مردم است.

وی بیان داشت: منطق امام حسین (ع) یک منطق قلبی و عملی برای جهان اسلام است، امروز می بینم منطق حضرت جهانی شده است ، منطق امام حسین منطق هیهات من الظله است.

خطیب نمازجمعه قرچک تشریح کرد: خیلی ها امروز میخواهند موزه و منطق امام حسین حذف کنند، هر دسیسه ای که می‌توانند انجام می دهند، منطق سیدالشهداء همیشگی است و ملت بزرگ ایران هیچ گاه این منطق را فراموش نخواهند کرد.

اسماعیلی تصریح کرد: ما امروز به واسطه اینکه امام حسینی هستم و راه ایشان را ادامه می دهیم با ظلم آشکار جهان یعنی آمریکای جنایتکار و رژیم صهیونسیتی غاصب و کودک کوش مبارزه خواهیم کرد و مداوم بر یزیدیان زمان مرگ می فرستیم.

وی در ادامه افزود: همه جای جهان امروز منطق امام حسین (ع) دیده میشود حتی در قلب آمریکا و حتی آنانی که دین‌شان فرق میکند ولی برای امام حسین (ع) عزاداری میکنند و این تنها و تنها مژده ظهور مهدی آل محمد (عج) است.

امام جمعه شهرستان قرچک با اشاره به سالروز آزادی آزادگان دوران هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: آزادگان ایران اسلامی در دوران اسارت تماما برای دین و ایران عزت و اقتدار کسب کردند و مایه افتخار ایران و ملت شریف ایران شدند باید به این قهرمانان واقعی افتخار کرد و قدر دان مجاهدت های آنان بود.

امروز جبهه همه جا وجود دارد، همه جا میشود انسان منطق امام حسین (ع) را در پیش ببرد، امر به معروف و نهی از منکر منطق امام حسین (ع) و در جبهه فرهنگی و در اجرای این فریضه مهم باید جهاد کرد.

حجت‌الاسلام اسماعیلی در پایان اشاره داشت: از مسئولین توقع می‌رود که هر هفته در نمازعبادی سیاسی جمعه شرکت کنند، نمازجمعه حلقه اتصال مردم و مسئولین است، میزهای خدمت باید در نمازجمعه استمرار پیدا کند، هر زمانی که فرماندار در نمازجمعه حضور دارند دیگر روئسای ادارات نیز حضور دارند و این قابل قبول نیست.

انتهای پیام/

کد خبر 740624

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =