جمهوری اسلامی تا شرایطش محقق نشود توافق را انجام نخواهد داد

امام جمعه شهرستان قدس گفت: جمهوری اسلامی تا شرایطش، مواضع حقش، صحبت‌های رهبر، دولت و ملتش محقق نشود توافق را انجام نخواهد داد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار، امام جمعه شهرستان قدس در خطبه‌های عبادی و سیاسی جمعه امروز(۲۱مرداد۱۴۰۱) ضمن دعوت نمازگزاران به تقوای الهی اظهار داشت: ۲۲ مرداد، روز تشکل‌ها و مشارکت اجتماعی است، دین اسلام دین تعاون، همکاری و مشارکت اجتماعیست، مشارکت اجتماعی برای ترویج خوبی‌ها، حل مشکلات و رشد است که هم مردم باید با هم همکاری و هم افزایی کنند و هم مردم با مسئولان، باید مشارکت کنیم که اول شهر و کشورمان و بعد ایجاد تمدن اسلامی در عالم باشیم.

وی افزود: حدود ۳ میلیون نفر بیکار در کشور هستند و نرخ بیکاری در کشور بین ۱۲ تا ۱۴ درصد است، ایجاد اشتغال و حمایت از صنایع کوچک از اولویت‌های مهم اقتصاد مقاومتی است به عبارتی حمایت از صنایع کوچک عامل بی‌اثر کردن تحریم‌های دشمنان و دریچه کوچکی از عوامل اجرایی اهداف اقتصاد مقاومتی است.

جوکار در رابطه با ۲۳ مرداد روز مقاومت اسلامی گفت: روز مقاومت اسلامی یادآور پیروزی حزب الله لبنان در جنگ ۳۳روزه با رژیم صهیونیستی است، در این جنگ به پشتوانه پروردگار عالم و با منطق و گفتمان انقلابی حزب الله لبنان در ۳۳ روز مقاومت پیروز شد و در این روزهای گذشته مقاومت اسلامی در جنگ ۳ روزه موفق شد بعد از حملات اخیر رژیم صهیونیستی شاهد پاسخ‎‌های موشکی جهاد اسلامی به عمق مناطق اشغالی که در واقع سامانه پدافندی گنبد آهنین رژیم صهیونیستی را در هم شکست و نشان داد که آن‌ها دیگر پاسخگو نیستند و نخواهند بود.

وی ادامه داد: مذاکرات هسته‌ای در حال جریان است اما غربی‌ها در حین انجام مذاکرات هم جنگ روانی راه انداختند و هم اقدامات تروریستی، ضدامنیتی و سایبری انجام دادند اما ما پایبند به مذاکرات بوده و هستیم. جمهوری اسلامی تا شرایطش، مواضع حقش و صحبت‌های رهبر، دولت و ملتش محقق نشود توافق را انجام نخواهد داد.

امام جمعه شهرستان قدس بیان کرد: شرایط جمهوری اسلامی مشخص است که باید تمامی تحریم‌ها برداشته و راستی آزمایی شود، تضمین بدهند که این تحریم‌ها غیر قابل بازگشت است و بسته شدن پرونده‌های دیگری که مورد ادعای غربی‌هاست.

وی تصریح کرد: در آینده جهان کشورهایی می‌توانند دخیل باشند و حرفی برای گفتن داشته باشند که در چند عرصه بتوانند به توانمندی لازم و خودکفایی داخلی برسند.

انتهای پیام/

کد خبر 740632

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =