ماهواره‌بر جدید ظرف چند هفته آینده تست می‌شود

وزیر ارتباطات گفت: ماهواره‌بر جدید ظرف چند هفته آینده تست خواهد شد.

به گزارش شبکه خبری تهران‌نیوز، عیسی زارع پور عصر جمعه در نشست شورای اداری شهرستان راور با اشاره به افتتاح پنجره ملی خدمات طی ماه آینده توسط رئیس جمهور، اظهار کرد: مردم می‌توانند از طریق یک سایت اینترنتی خدمات دولتی را بعد از یکبار احراز هویت دریافت کنند.

وی در خصوص اقدامات انجام شده در حوزه فضا گفت: ماهواره نور که سال گذشته توسط پرتابگر بومی در مدار زمین قرار گرفت، علمیاتی می‌باشد و در حال ارسال تصاویر است. این نمونه یک کار داخلی است که باعث مباهات است.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه هنوز ظرفیت کار زیادی در این حوزه داریم، افزود: هنوز امکان اینکه تا ۵۰۰ کیلومتری ماهواره زیر ۵۰ کیلوگرم در مدار را داریم.

وی با اشاره به اینکه ماهواره‌بر جدیدی را ظرف چند هفته آینده تست خواهیم کرد، گفت: این ماهواره بر می‌تواند ۱۰۰ کیلوگرم را در مدار قرار دهد و تا پایان دولت به ۵۰۰ و ۶۰۰ کیلوگرم خواهیم رسید.

زارع پور گفت: تاکنون بیش از ۲ هزار روستا به شبکه ملی اطلاعات متصل شده است، اظهار کرد: ۴ هزار و ۵۰۰ روستا فاقد هر گونه ارتباطی هستند.

وی با اشاره به اینکه میانگین روستاهای متصل به شبکه ۶۰ درصد و کمتر از میانگین کشوری است، ادامه داد: این میزان در شهرستان راور ۳۰ درصد است که وعده افزایش این رقم به ۹۰ درصد تا پایان امسال را می‌دهیم.

زارع پور با اشاره به آغاز پروژه فیبر نوری منازل و کسب و کار بیان کرد: بر این اساس سرعت اینترنت طی سه سال آینده افزایش چشمگیری خواهد داشت.

وی از عزم دولت برای حل مشکلات ریشه‌ای خبر داد و افزود: مدیران باید با تلاش شبانه روزی در مسیر رفع مشکلات کار کرده و عقب ماندگی‌ها را جبران کنند.

انتهای پیام/*

کد خبر 740634

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =