کد خبر 740706
۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۲
قوانین مقابله با متجاوزان به منابع طبیعی تشدید شود

عضو شورای اسلامی شهر تهران با تأکید بر لزوم تشدید قوانین برای مقابله با متجاوزان به منابع طبیعی، گفت: باید قوانین جامع و کاملی در حوزه محیط‌بانی تدوین شود تا محیط‌بانان نیز با خطر جانی مواجه نشوند.

مهدی بابایی، عضو شورای اسلامی شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی شبکه خبری تهران‌نیوز با تأکید بر اینکه محیط‌بانی موضوعی مربوط به مدیریت شهری است و محیط‌بابان نیز سرمایه‌های طبیعی کشور هستند، اظهار کرد: محیط‌بان از حریم‌های و روستایی محافظت می‌کنند، به طوری که پارک‌های جنگلی و منابع طبیعی مورد توجه محیط‌بانی قرار دارد.


بیشتر بخوانید:

محیط زیست در تیررس نگاه‌ها نیست


وی اضافه کرد: همواره تعامل دوجانبه بین مدیریت شهری و سازمان محیط‌بانی و منابع طبیعی وجود داشته و حفظ و صیانت از محیط رسالت محیط‌بانانی است که در این مسیر جانفشانی می‌کنند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران عنوان کرد: منابع طبیعی برای مدیران شهری بسیار مهم و حیاتی است، چراکه باید از سرمایه‌ طبیعی حفظ و از آن صیانت کنند.

بابایی با بیان اینکه باید از محیط‌بانان حمایت کافی صورت بگیرد، متذکر شد: حمایت از محیط‌بانان در حقیقت حمایت از قانون است و افرادی که در عرصه منابع طبیعی اقدامات غیرقانونی انجام می‌دهند اغلب از خلأهای قانونی در این عرصه بهره‌گیری می‌کنند تا به مطامع شخصی خود برسند.

وی تبیین کرد: محیط‌بانان جانفشانی و ایثارگری فراوانی در شغل مربوط به خودشان دارند و تلاش می‌کنند به وظایف خود عمل کنند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با تأکید بر اینکه مسئولان باید از محیط‌بانان حمایت کنند، تبیین کرد: باید قوانین جامع و کاملی در حوزه محیط‌بانی تدوین شود تا محیط‌بانان نیز با خطر جانی مواجه نشوند، در چند سال گذشته توجه کافی به حوزه محیط‌بانی صورت گرفته، اما نه کامل، بنابراین محیط‌بانان قادر نیستند از بازدارندگی قانون در مقابل متخلفان بهره بگیرند و دچار تردید می‌شوند.

بابایی در ادامه توضیح داد: دولت نیز باید از محیط‌بانان حمایت کامل و صددرصدی داشته باشد، چراکه عدم توجه به محیط‌زیست مخاطرات خاص خود را دارد که خود را نشان می‌دهد، به‌خصوص با تأثیرات اقلیمی کشور این موضوع حیاتی است.

انتهای پیام/*

کد خبر 740706

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =