کد خبر 740799
۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۰
رئیسی حل مشکلات را به ظرفیت مردمی گره زده است

یک کارشناس سیاسی گفت: دولت روحانی مشکلات را به FATF و برجام گره زد و در نهایت شد آنچه نباید می‌شد، اما دولت فعلی بر ظرفیت‌های مردم تمرکز دارد.

محمود معلمی، کارشناس سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سیاسی شبکه خبری تهران‌نیوز با اشاره به مذاکرات ایران با گروه ۱+۴ اظهار کرد: این مذاکرات تاکنون با فرافکنی و کارشکنی طرف‌های غربی ابتر مانده، در صورتی که ایران از طرف‌های مذاکره طلب دارد که باید بپردازند.


بیشتر بخوانید:

دست برتر ایران در دور تازه مذاکرات/ ناف اقتصاد را از برجام بریدیم


وی اضافه کرد: دولت گذشته با برجام امتیازات زیادی را به طرف‌های غربی داد، در حالی که تحریم‌ها همچنان به قوت خود باقی ماند و مشکلات اقتصادی نیز روز به روز بیشتر شد.

این کارشناس سیاسی درباره اینکه عملکرد دولت سیزدهم را در موضوع برجام چگونه ارزیابی می‌کنید؟ بیان کرد: حُسن دولت فعلی آن است که یک گام از اهداف خود عقب‌نشینی نکرده و خواستار برداشته شدن تمامی تحریم‌هاست.

معلمی متذکر شد: دولت روحانی مشکلات را به FATF و برجام گره زد و در نهایت شد آنچه نباید می‌شد، به طوری که تحریم‌ها تشدید شد و از برجام نیز آبی برای کشورمان گرم نشد، این در حالی است که دولت فعلی سفت و سخت از منافع مردم کشورمان دفاع می‌کند و آب خوردن مردم را به برجام گره نزده است.

وی تأکید کرد: تولید داخلی یکی از راهکارهایی است که دست ما را مقابل طرف‌های غربی بازتر می‌کند و اینکه مقام معظم رهبری چند سال است روی «تولید داخلی» اصرار دارند، به این دلیل است.

این کارشناس سیاسی با تأکید بر حرکت دولت سیزدهم به سمت خنثی‌سازی تحریم یادآور شد: با این شرایط طرف‌های غربی حرفی برای گفتن نخواهند داشت و ایران نیز با تقویت «تولید داخلی» اروپایی‌ها و آمریکا را سرافکنده خواهد کرد.

معلمی درباره سیاست خارجی دولت مردمی سیزدهم نیز تبیین کرد: خوشبختانه سیاست خارجی دولت فعلی بر منافع کشور گره خورده و بر مبنای «عزت، حکمت و مصلحت» پیش می‌رود و قطعاً در آینده حرف‌های زیادی در سطح بین‌الملل خواهیم داشت.

انتهای پیام/*

کد خبر 740799

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =