کد خبر 740888
۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۰
مجلس قانون حمایت از محیط‌بانان را اصلاح کند

کارشناس حوزه محیط‌زیست گفت: اصلاح قانون حمایت از محیط‌بانان در مجلس شورای اسلامی یکی از موضوعات مهم و مورد تاکید است.

مهدی زارع خورمیزی، کارشناس حوزه محیط‌زیست در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی شبکه خبری تهران‌نیوز با تأکید بر ضرورت بازنگری در قوانین حفاظت از جان محیط‌بانان اظهار کرد: محیط‌بانان از گذشته تاکنون برای حفاظت از منابع طبیعی و محیط‌زیست تلاش کرده‌اند و حتی جان خود را به خطر انداخته‌اند، اما قانون جامعی برای حفاظت از جان این قشر وجود ندارد.


بیشتر بخوانید:

شکارچی غیر مجاز به دام محیط بانان افتاد


وی اضافه کرد: دولتمردان باید به محیط‌بانان توجه بیشتری نشان دهند و از آنان در برابر متجاوزان به منابع طبیعی دفاع کنند، اکنون محیط‌بانان بر اساس قانون قدرت حمل سلاح را دارند، اما نمی‌توانند از آن استفاده کنند.

این کارشناس حوزه محیط‌زیست یادآور شد: مقابله عده کم محیط‌بانان با شکارچیان یا متجاوزان به طبیعی که تعدادی بیشتری هستند جان این عزیزان را به خطر می‌اندازد، بنابراین باید اصلاح قانون حمایت از محیط‌بانی فکری اساسی شود.

زارع خورمیزی در بخش دیگری از سخنان خود درباره خطرات سگ‌های ولگرد در شهرهای بزرگ، متذکر شد: متأسفانه در این زمینه هم برنامه مشخصی از سوی سازمان‌های مرتبط وجود ندارد و اغلب شاهد حمله سگ‌ها به کودکان و سالخوردگان بوده‌ایم.

وی تأکید کرد: مشخص نیست مسئول جمع‌آوری سگ‌های ولگرد چه ارگان یا سازمانی است؟! در حالی که مسئولان باید برای جمع‌آوری و ساماندهی سگ‌های ولگرد برنامه جامعی داشته باشند، نه اینکه هر سازمانی دیگری را مقصر جلوه دهد!

این کارشناس حوزه محیط‌زیست مطرح کرد: هر چند مقابله با سگ‌های ولگرد عزمی جدی می‌طلبد، اما نهادهای مردمی نیز نباید در این زمینه کوتاهی کنند و باید کمک‌ حال سازمان‌های مرتبط باشند.

زارع خورمیزی تصریح کرد: اکنون تعداد سگ‌های ولگرد در کشور بیش از ۲ میلیون قلاده است و دریده‌ شدن مرگبار کودک ۴ ساله قمی اولین مورد از کودک‌کشی توسط سگ‌های ولگرد نبود، مرگ کودک ۴.۵ ساله در بیرجند و ۵ ساله در بابل موارد دیگری از این واقعه هولناک هستند، امیدوارم گوش شنوایی برای مقابله با سگ‌های ولگرد وجود داشته باشد.

انتهای پیام/*

کد خبر 740888

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =