آشنایی دانش‌آموزان با «سبک زندگی اسلامی»؛ حلقه گمشده مدارس

یک کارشناس فرهنگی با تأکید بر ترویج «سبک زندگی اسلامی» میان دانش‌آموزان گفت: این موضوع حلقه گمشده در برخی مدارس است.

حجت‌الاسلام امیر مهدوی، کارشناس فرهنگی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس فرهنگی شبکه خبری تهران‌نیوز با تشریح ترویج «سبک زندگی اسلامی» میان دانش‌آموزان اظهار کرد: مدرسه خانواده دوم دانش‌آموزان است و مدیران مدارس و کارشناسان تربیتی برای فرهنگ‌سازی «سبک زندگی اسلامی» رسالت سنگینی دارند، در صورتی که متأسفانه در برخی مدارس این مهم حلقه گمشده است.


بیشتر بخوانید:

بازتبیین فرهنگ «جهاد و شهادت» با خون شهیدان سلیمانی و حججی


وی اضافه کرد: اینکه عنوان می‌شود تربیت فرزندان تنها به والدین اختصاص دارد، حرف غلطی است و مدارس نیز نقش پررنگی در تربیت اسلامی دانش‌آموزان دارند، شاید بیش از خانواده، چراکه دانش‌آموزان نصف روز خود را در مدرسه می‌گذرانند، بنابراین نیازمند توجه هستند.

این کارشناس فرهنگی متذکر شد: مدیران مدارس باید به حرکات ریز دانش‌آموزان نیز توجه نشان دهند و با آموزش‌های تربیتی و برگزاری دوره‌های «سبک زندگی اسلامی» آنان را بیش از پیش به سمت معنویات سوق دهند.

مهدوی تأکید کرد: تربیت اسلامی در خانه و مدرسه می‌تواند دانش‌آموزان را با «سبک زندگی اسلامی» آشنا کرده و به دانش آنان بیفزاید.

وی تصریح کرد: آشنایی با قرآن کریم، برگزاری جلسات مذهبی و دینی، فعالیت‌های ورزشی، تشویق دانش‌آموزان به کتابخوانی، فعالیت‌های فرهنگی و ... نمونه‌هایی است که موفقیت دانش‌آموزان را در آینده تضمین می‌کند.

این کارشناس فرهنگی مطرح کرد: کمک به همنوع نیز در تقویت روحیه همزادپنداری دانش‌آموزان بسیار موثر است، از سویی باید دانش‌آموزان را از دوران تحصیل در ابتدایی قوانین حاکم بر کشور آشنا کرد.

مهدوی مطرح کرد: البته به یکباره نمی‌توان از دانش‌آموزان انتظار آشنایی کامل با قوانین را داشت، بلکه باید به تدریج و گام به گام قوانین را به آنان آموخت.

وی یادآور شد: دانش‌آموزانی که فعالیت فرهنگی خوبی در مدارس دارند نیازمند تشویق هستند تا با انگیزه بالاتر در این مسیر فعالیت داشته باشند، بنابراین فعالیت‌های فرهنگی مدنظر مدیران مدارس و خانواده‌ها باشد، البته نباید دانش‌آموزان را به اجبار به این کار واداشت، بلکه دانش‌آموزان علاقه‌مند باید تشویق شوند.

انتهای پیام/*

کد خبر 740890

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =