سرقت اطلاعات ۱۲۰ کارت بانکی با استفاده از اسکیمر

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی گفت: کلاهبردارانی که با استفاده از کپی کارت‌های بانکی اقدام به سرقت از حساب‌های بانکی می‌کردند، شناسایی شدند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، سرهنگ اکبر نصرتی، رئیس پلیس فتا استان آذربایجان‌غربی گفت: در پی مراجعه تعدادی از شهروندان به پلیس فتا یکی از شهرستان‌ها مبنی بر اینکه از حساب بانکی آنان مبالغی به سرقت رفته است، با توجه به حساسیت موضوع، مراتب بصورت ویژه در دستور کار کارشناسان قرار گرفت.

وی ادامه داد: با بررسی‌های فنی و پلیسی بعمل آمده مشخص شد که اطلاعات حساب‌های بانکی شاکیان در مراجعه به مغازه‌ای به سرقت رفته است.

این مقام مسئول گفت: به لحاظ حساسیت موضوع و پیشگیری از کلاهبرداری گسترده، موضوع به صورت شبانه‌روزی پیگیری و طی یک عملیات پلیسی متهمین دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی تحویل مقامات قضایی داده شدند.

سرهنگ نصرتی افزود: متهمان پرونده در مواجهه با ادله قاطع پلیس ضمن اعتراف به بزه ارتکابی خود، اعلام کردند که با سوء‌استفاده از غفلت مشتریان و با ترفندهایی در هنگام پرداخت هزینه، از کارت‌های بانکی آنان کپی تهیه و سپس اقدام به سرقت از حساب‌های بانکی می‌کردند.

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان‌غربی ادامه داد: متهمان پرونده با این ترفند توانسته بودند با فریب شهروندان، اطلاعات ۱۲۰ کارت بانکی را به سرقت ببرند.

وی با بیان اینکه باید در خریدهای خود از اعلام رمز کارت بانکی خودداری کرد، گفت: در هنگام خرید از فروشند درخواست کنید که جهت انجام پرداخت دستگاه کارتخوان در اختیار شمار قرار داده و خود شخصا رمز را وارد کنید.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/

کد خبر 740912

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =