کد خبر 741078
۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۴
اعلام لیست سرویس‌های مجاز مدارس از ۱۵ شهریور

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور از آغاز ثبت نام رانندگان تاکسی در سامانه سپند از شنبه هفته آینده و اعلام لیست مجاز به مدارس تا ۱۵ شهریور خبر داد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، مرتضی ضامنی مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور اظهار داشت: برنامه‌های جامعی در مورد موضوع سرویس مدارس همزمان با نزدیک شدن سال تحصیلی جدید توسط وزارت کشور و سازمان تاکسیرانی در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: سامانه سپند در این راستا پیش‌بینی شده که علاوه بر ساماندهی سرویس‌ مدارس بحث استعلام از رانندگان و امنیت ناوگان را به همراه دارد و مدارس طبق دستورالعمل مجاز هستند از ناوگانی که از طریق سامانه سپند راستی‌آزمایی شده استفاده کنند.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: علاوه بر ارتقا امنیت سفر دانش آموزان اَپی هم به زودی برای والدین در دسترس خواهد بود که آمدوشد رانندگان را حین انتقال دانش آموزان نظارت کنند.

ضامنی اعلام کرد: از شنبه ثبت‌نام رانندگان و شرکت‌ها از طریق سامانه سپند برای سریس مدارس آغاز می‌شود و تا ۱۵ شهریور لیست نهایی سرویس‌های مجاز در اختیار مدارس قرار می‌گیرد، همچنین برابر ابلاغیه رئیس سازمان تامین اجتماعی پالایش بیمه رانندگان تاکسی در حال انجام است و برخی از این روند حذف و برخی اضافه خواهند شد که لیست کسانی که از این بیمه حذف خواهند شد افرادی هستند که راننده نبوده و یا پروانه فعالیت نداشته‌اند.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور همچنین از انعقاد تفاهم‌نامه در مورد تاکسی‌های بیسیم خبر داد و گفت: زیرساخت‌ها از طریق اپراتورها در حال تهیه است تا علاوه بر اینکه تاکسی‌های بیسیم بتوانند در شبکه شهری تردد کنند،‌ در شبکه کشوری هم امکان فعالیت و انتقال مسافر داشته باشند.

منبع : برنا

انتهای پیام/‌

کد خبر 741078

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =