احتمال وقوع سیل در تهران/ مردم از حاشیه رودها فاصله بگیرند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران با اشاره به صدور هشدار زرد هواشناسی، از مردم خواست از حاشیه رودخانه‌ها بویژه در مناطق شمال و شمال شرق تهران فاصله بگیرند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، حامد یزدی مهر گفت: با توجه به پیش بینی سازمان هواشناسی و صدور هشدار زرد هواشناسی، از بعدازظهر یکشنبه ۳۰ مرداد تا چهارشنبه دوم شهریور، به علت رشد ابرها و بارش‌های رگباری، احتمال سیلابی شدن رودخانه‌های فصلی وجود دارد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران افزود: در این مدت با توجه به احتمال جاری شدن روان‌آب‌ها، آب‌گرفتگی معابر، سیلابی شدن رودخانه‌های فصلی و مسیل‌ها در نیمه شمالی و شمال شرق استان تهران، ساکنان این مناطق از اتراق در حاشیه رودها و بستر مسیل‌ها خودداری کنند.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری تهران در ادامه با اشاره به اهمیت آموزش همگانی برای مقابله با مخاطرات، درخصوص پیشگیری از وقوع بحران‌های احتمالی گفت: تلاش ما در ستاد مدیریت بحران این است که همواره در ارکان اساسی پیشگیری، آمادگی و مقابله حرکت رو به رشد داشته باشیم و این امر با برگزاری مانورها و جلسات آموزشی محقق خواهد شد.

هشدار زردرنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/

کد خبر 741212

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =