مجازات هرگونه اهانت به پیامبر اکرم (ص) اعدام است

مجازات هرگونه اهانت به پیامبر اکرم (ص) اعدام است، سلمان رشدی از شمول حمایت قانون و شرع خارج شده است به دلیل اینکه در برابر تمام مسلمانان مهدورالدم مطلق قلمداد می‌شود. 

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، دکتر ملیحه بنانی، حقوقدان و کارشناس مسائل سیاسی در یادداشتی در واکنش به بیانیه اخیری که تعدادی از فعالان سیاسی و فرهنگی از جمله ابوالفضل قدیانی، هاشم‌ آقاجری، علیرضا رجایی، عبدالفتاح سلطانی، صدیقه وسمقی و عبدالعلی بازرگان که اخیرا امضا و منتشر کرده‌اند، نوشت: این بیانیه در اعتراض به حکم اصداری از سوی امام خمینی (ره) مبنی بر ارتداد سلمان رشدی و وجوب قتل او، اگر مستوجب مجازات مرتکبین به جرم سب النبی نباشند به سبب حمایت از ساب النبی‌کننده می‌تواند تعقیب کیفری به دنبال داشته باشد.
ارزش ‌و شأن پیامبر اعظم (ص)، ائمه معصومین و حضرت زهرا (س) به اندازه‌ای است که قانونگذار در قانون مجازات اسلامی سب النبی را جرم‌انگاری و وفق ماده ۲۶۲ قانون مجازات اسلامی به عنوان جرم شناخته است.

با توجه به این تعریف در این ماده مقرر می‌دارد، هر کسی به پیامبر اعظم صلی‌الله علیه و آله و هریک از انبیاء الهی دشنام دهد یا قذف کند، ساب النبی است. بر اساس این ماده سب النبی توهین و اهانت یا قذف کردن به پیامبر (ص)، ائمه معصومین (ع) و حضرت زهرا (س)، این عمل را جرم دانسته و ‌در حکم سب النبی می‌باشد بنابراین حکم مجازات ساب النبی، اعدام است.
سلمان رشدی با علم، ‌بدون اکراه، غفلت یا از عمد مرتکب دشنام و قذف در کتاب آیات شیطانی به سب النبی نسبت به پیامبر عظیم‌الشأن اسلام پرداخته است.

جرم سب النبی از حیث فقهی و حقوقی در حقیقت اهانت به هر یک از انبیاء الهی است؛ ‌توهین به مقدسات اسلامی به دلیل آنکه سعادت انسان‌های جهان را متزلزل می‌کند و ‌در واقع آنها را می‌کشد از مصادیق سب النبی است.
سب النبی با همان الفاظی محقق می‌شود که اهانت نیز با آنان قابل تحقق است، بنابراین نباید به افراد اجازه داد تا به دنبال نقد ‌بررسی مقدسات و ‌احکام ضروری به پیامبر (ص) و ‌ائمه علیهم‌السلام اهانت کنند.
مستندات وجوب قتل سب‌کننده: ۱- حکم عقلی ۲- ادله شرعی است. وجوب قتل سب‌کننده پیامبر (ص) حکم عقلی است، زیرا در یک نظام صحیح عقیدتی و دینی اسلام که موجب رفاه بشر است اهانت به پیامبر (ص) معنایش آن است که رفاه بشریت زایل گردیده و این کار بدتر از قتل یک فرد است.
ساب النبی از منظر علما و ‌حقوق‌دانان کافر است، به دلیل آنکه دین و ‌پایه‌های دین را تضعیف می‌کند بنابراین بایست کشته شود.
از باب ادله شرعی در وجوب قتل سب‌کننده امام صادق (ع) فرمودند: «سبحان الله، آیا میان رسول خدا (ص) و اصحاب او تفاوتی نیست؟»
کلینی، فروغ کافی ۲۶۶/۷؛ ۲۶۹ طوسی تهذیب آمده است که امام صادق (ع) فرمود: «پدرم به من خبر داد که رسول خدا (ص) فرمود: هرکس بشنود که دیگری مرا بدگویی می‌کند بر او ‌واجب است که دشنام‌دهنده را نیاز نیست نزد حاکم ببرد باید او را کشت.»
پیامبر و اهل بیت علیهم‌السلام در دین اسلام از جایگاه والا و ویژه‌ای برخوردارند، اهانت به آنان برای اهل مسلک بسیار سخت و ناراحت‌کننده است و به هیچ وجه چنین امری قابل گذشت و اغماض نیست.
با توجه به ارتکاب جرم سب النبی توسط سلمان رشدی با نوشتن، چاپ و انتشار کتاب آیات شیطانی، او مهدورالدم نیز شناخته می‌شود.

منطبق با قانون ۵۱۳ قانون مجازات اسلامی هر فردی به مقدسات اسلام یا هریک از انبیای الهی، ائمه طاهرین علیهم‌السلام یا حضرت صدیقه طاهره (س) اهانت کند اگر در شمول سب النبی باشد اعدام و در غیر این صورت به حبس از یک تا پنج سال محکوم می‌شود.
مهدور از واژه هدر به ‌معنای باطل و مهدورالدم کسی است که خونش باطل است و در برابر آن قصاص یا دیه وجود ندارد.
با توجه به اینکه سلمان رشدی مطلق غیر معصوم است مانند کافر حربی و ساب النبی مهدورالدم شناخته می‌شود قتل مهدورالدم در مواردی برشخص مکلف واجب شده، مانند قتل ساب النبی و در مواردی مباح است مانند ارتکاب قتل در دفاع مشروع زیرا دلیل موجه مذکور وصف مجرمانه از قتل در مقام انجام دادن واجب شرعی، قانونی یا قتل در مقام دفاع برداشته است.

سلمان رشدی از شمول حمایت قانون و شرع خارج شده است به دلیل اینکه در برابر تمام مسلمانان مهدورالدم مطلق قلمداد می‌شود.
افرادی که حکم قتل سلمان رشدی را در ایران به دنبال بیانیه‌ای محکوم می‌کنند یا جهل به شمول حمایت قانون دارند یا عامداً برای مخدوش کردن چهره‌ی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران گام برداشته‌اند.

هیچ یک از طرفداران ادیان مختلف، توهین به مقدسات خود را تحمل نمی‌کنند و توهین‌کننده را مستحقق مرگ می‌دانند.

انتهای پیام/*

کد خبر 741522

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =