کد خبر 741538
۶ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۹
«فرهنگ دینی»؛ رویکرد مثبت دولت سیزدهم

تحلیلگر مسائل فرهنگی گفت: دولت سیزدهم اقدامات اثرگذاری را اعم از اصلاح زیرساخت‌ها و گماردن نیروهای جوان و انقلابی در رأس حوزه فرهنگی اجرایی کرده و در این زمینه گام‌های بزرگی را برداشته است.

لاله افتخاری، تحلیلگر مسائل فرهنگی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس فرهنگی شبکه خبری تهران‌نیوز با تحلیل دستاوردهای یک ساله دولت سیزدهم در حوزه فرهنگی، اظهار کرد: دولت سیزدهم در حوزه فرهنگی با اصلاح زیرساخت‌ها و به‌ کارگیری نیروهای جوان و انقلابی در رأس فرهنگی اقدامات بسیار خوبی انجام داده است.


بیشتر بخوانید:

رواج فرهنگ غربی، این بار در قالب انیمیشن‌


وی اضافه کرد: البته در حوزه حجاب و عفاف دولت باید فعالیت چشمگیرتری داشته باشد، چرا که اکنون وضعیت حجاب در اماکن عمومی مناسب نیست و فرودگاه‌ها نیز در حوزه حجاب و عفاف فعالیت آنچنانی ندارد، در حالی که بدحجابی در فرودگاه‌ها نیز زیاد شده است.

این تحلیلگر مسائل فرهنگی عنوان کرد: مقابله با بدحجابی موضوعی نیست که تنها مربوط به مردم و دولت باشد و سایر نهادهای فرهنگی نیز باید در راستای ترویج حجاب و عفاف در جامعه اقدامات لازم را به عمل بیاورند.

افتخاری در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از ورود بانوان به ورزشگاه‌ها و تماشای برخی از مسابقات فوتبال لیگ برتر، بیان کرد: حضور زنان در ورزشگاه‌ها غیرقابل قبول است، چراکه در این صورت اختلاط میان زن و مرد اتفاق افتاده و همین موضوع سرچشمه انحرافات اخلاقی و اجتماعی است.

وی همچنین بر لزوم توجه دولت سیزدهم به نهادهای خانواده تأکید کرد و افزود: مشاوران وزرا، مدیران‌کل مرتبط با دستگاه‌های دولتی، افراد تازه‌نفس و ولایی در حوزه زنان در دولت سیزدهم به کار گرفته شده‌اند که نکته مثبتی است.

این تحلیلگر مسائل فرهنگی تشریح کرد: فرمایش مقام معظم رهبری درباره رویکرد فرهنگی و توجه به عرصه فرهنگ مورد توجه دولت سیزدهم قرار دارد و دولت نیز فرهنگ دینی را در دسترس مردم قرار داد و تسهیل سفر زائران اربعین نیز اقدام مناسب دولت بود.

انتهای پیام/*

کد خبر 741538

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =