کد خبر 741942
۳۱ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۰
مقابله با بدحجابی تعامل همه دستگاه‌های اجرایی را می‌طلبد

کارشناس حوزه فرهنگی با بیان اینکه مقابله با بدحجابی در جامعه نیازمند تعامل همه دستگاه‌های اجرایی است، گفت: خانواده‌ها در این زمینه نقش بزرگ‌تری نسبت به دولت برعهده دارند.

حجت‌الاسلام عبدالرضا پورذهبی، کارشناس حوزه فرهنگی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس فرهنگی شبکه خبری تهران‌نیوز با تأکید بر ترویج فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه اظهار کرد: مهم‌ترین موضوع در حوزه ترویج عفاف و حجاب توجه مسئولان و فعالان فرهنگی به این حوزه است و نباید فکر کنیم که تنها دولت در زمینه ترویج حجاب نقش دارد، بلکه مردم نیز در این زمینه نقش پررنگی بر عهده دارند.


بیشتر بخوانید:

«فرهنگ دینی»؛ رویکرد مثبت دولت سیزدهم


وی اضافه کرد: بسیاری از فعالان فرهنگی در قالب مساجد و حسینیه‌ها به ترویج عفاف و حجاب می‌پردازند و این «آتش به اختیار» فعالان فرهنگی تاکنون تأثیر فراوانی در افزایش حجاب داشته و خانواده‌ها نیز در این زمینه نقش بزرگ‌تری نسبت به دولت بر عهده دارند.

این کارشناس حوزه فرهنگی یادآور شد: متأسفانه در مواردی شاهد ساختارشکنی در حوزه حجاب و عفاف هستیم که دشمنان اسلام و انقلاب اسلامی در این زمینه فعال هستند و تلاش می‌کنند بدحجابی و بی‌حیایی در جامعه به جای عفاف و حجاب قرار بگیرد.

پورذهبی تبیین کرد: از سویی برخی موسسات و نهادهای فرهنگی به نام ترویج حجاب و عفاف بودجه لازم را از بیت‌المال دریافت می‌کنند و تنها کاری که انجام نمی‌دهند ترویج حجاب در جامعه است و اینگونه هر روز شاهد بدحجابی در جامعه هستیم.

این کارشناس حوزه فرهنگی درباره اینکه مگر نهادهای فرهنگی دریافت‌کننده بودجه از بیت‌المال به نهادهای بالاتر پاسخ نمی‌دهند؟ گفت: باید از مسئولان بالادستی سوال شود که بودجه فرهنگی در راستای ترویج حجاب و عفاف کجا هزینه می‌شود؟

پورذهبی ادامه داد: متأسفانه نهادهای فرهنگی همکاری لازم را با یکدیگر در زمینه ترویج حجاب و عفاف ندارند، در حالی که همانند کرونا که دستگاه‌های مختلف دست در دست یکدیگر این ویروس را مهار کردند در صورتی که عزم راسخ و جدی برای مقابله با کرونا از سوی دستگاه‌های مختلف وجود داشته باشد بدحجابی نیز در جامعه ریشه‌کن خواهد شد.

انتهای پیام/*

کد خبر 741942

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =